Specjalizacje, Kategorie, Działy

Diagnostyka raka płuca – poradnik klinicysty, czyli przystępnie o tematach trudnych: algorytmy diagnostyczne, NGS, interpretacja wyników. Część pierwsza

Udostępnij:
Cykliczne warsztaty, które rozpoczną się już 25 listopada, mają na celu pogłębienie wiedzy lekarzy specjalistów zaangażowanych w diagnostykę i leczenie raka płuca w zakresie podstaw nomenklatury i metod genetycznych oraz krytycznej oceny kompletności i kompleksowości wyniku badania molekularnego.
Każda z części szkolenia będzie obejmowała krótkie wprowadzenie dotyczące specyficznej terminologii i metod istotnych dla ww. procesów decyzyjnych z prezentacją przypadków klinicznych obrazujących istotne znaczenie wcześniej omówionych zagadnień.

Zasadniczym celem warsztatów będzie uzupełnienie wiedzy klinicystów, jeśli chodzi o podstawy genetyki, oraz wykazanie związku pomiędzy decyzjami dotyczącymi algorytmu diagnostycznego (w tym doboru metod diagnostyki molekularnej), decyzjami terapeutycznymi a oczekiwaną w rezultacie efektywnością leczenia, rokowaniem i jakością życia. W tym kontekście dla każdego przypadku zostaną omówione potencjalne scenariusze diagnostyczne i ich następstwo, czyli decyzje terapeutyczne.

W szczególności skupimy się na możliwościach, trudnościach i wątpliwościach związanych z diagnostycznym wykorzystaniem technik NGS.

Zarejestruj się bezpłatnie już teraz!

REJESTRACJA
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.