Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Grodzisk Mazowiecki polskim centrum leczenia raka prostaty metodą HIFU

Źródło: BL, grodzisk.pl
Redaktor: Aleksandra Lang |Data: 25.02.2013
 
 
Grodziska klinika urologiczna staje się centrum referencyjnym dla Polski i krajów nadbałtyckich w zakresie leczenia raka prostaty nowatorską metodą HIFU.
Dr n. med. Marek Filipek, ordynator grodziskiej urologii, otrzymał certyfikat uprawniający do szkoleń i certyfikacji kolejnych urologów z rąk pioniera i wybitnego znawca metody HIFU Prof. Stefana Thüroffa.

HIFU (Metoda Wysoko Skoncentrowanych Ultradźwięków) jest jedną z najnowszych metod leczenia raka prostaty. Jej innowacyjność polega na tym, że zabiegi są wykonywane przy użyciu robota medycznego, co pozwala osiągnąć precyzję niedostępną przy użyciu innych metod i zminimalizować ryzyko powikłań. Rak prostaty jest z jednym z częściej występujących w Polsce. Wg danych każdego dnia w gabinetach lekarskich diagnozę raka prostaty słyszy ponad 30 mężczyzn.

Nowatorska metoda HIFU jest testowana na świecie od lat. W Polsce ten sposób leczenie raka prostaty praktykowany jest Grodzisku Mazowieckim. Nie jest refundowany przez NFZ
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.