Specjalizacje, Kategorie, Działy

Interdyscyplinarny zespół ekspertów na Letnim Forum Onkologicznym

Udostępnij:
Nowotwory głowy i szyi, oraz zastosowanie technik małoinwazyjnych w leczeniu chorych na nowotwór – to tematy przewodnie tegorocznego, Letniego Forum Onkologicznego. Spotkanie nawiązuje do naukowych spotkań polskich chirurgów onkologów na wybrzeżu, znanych jako Usteckie Dni Onkologiczne. Znamy już szczegółowy program tego wydarzenia. Rejestracja trwa.
- Chirurgia w leczeniu nowotworów głowy i szyi nadal stanowi wiodącą rolę, mimo postępów w radioterapii i leczeniu systemowym. Wiele danych wskazuje na to, że rola chirurgii w skojarzeniu z innymi metodami będzie się nadal umacniać. Zachorowalność na nowotwory głowy i szyi wyraźnie wzrasta w Polsce i na świecie. Dlatego w tym roku temat główny łączy kilka specjalności, a zaproszeni wykładowcy poruszą najważniejsze problemy w skojarzonym leczeniu. Z kolei metody małoinwazyjne stwarzają niepowtarzalną i możliwą do zaproponowania alternatywnych technik, a zakres leczenia technikami małoinwazyjnymi chorych na nowotwór jest coraz szerszy - zachęca do udziału w wydarzeniu dr hab. med. Zoran Stojcev, prof. nadzw.

Nowotwory głowy i szyi, Leczenie systemowe, Sesja Konsultanta Krajowego ds. Chirurgii Onkologicznej, dedykowana lekarzom przystępującym do egzaminu specjalizacyjnego z chirurgii onkologicznej – takich m.in. sesji mogą spodziewać się uczestnicy konferencji. Do grona wykładowców zaproszono interdyscyplinarny zespół ekspertów, liderów w swoich dziedzinach.

Komitet naukowy pod przewodnictwem dr. hab. med. Zorana Stojceva, prof. nadzw. oraz konsultanta krajowego ds. Chirurgii Onkologicznej prof. dr. hab. med. Arkadiusza Jeziorskiego zadbał, aby program skierowany był zarówno do specjalistów, jak i lekarzy specjalizujących się. Taka formuła spotkania ma na celu pomoc nie tylko w przygotowaniach do egzaminu, ale również zacieśnieniu współpracy i stosunków pomiędzy doświadczonymi a młodymi lekarzami.

Podczas konferencji eksperci odpowiedzą na ważne pytania m.in.: Jak skutecznie nauczać pryncypiów chirurgii onkologicznej w zakresie dyscypliny otolaryngologii? Co nowego w chirurgii laparoskopowej w leczeniu nowotworów odbytnicy? Czy onkologiczne operacje w technice laparoskopowej w raku żołądka mają szansę dalszego rozwoju?

Letnie Forum Onkologiczne odbędzie się 14-15 września 2018 r. w Gdyni.
Więcej informacji na stronie konferencji.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.