Specjalizacje, Kategorie, Działy

Już po raz trzeci porozmawiają o najważniejszych problemach w chirurgii piersi

Udostępnij:
O tym jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy chirurgiem onkologiem, chirurgiem plastykiem, onkologiem klinicznym i radioterapeutą będą dyskutować eksperci podczas trzeciej edycji Konferencji Rak Piersi - Onkologia i Plastyka. Skupią też uwagę na tematach kontrowersyjnych takich jak zmiany niepalpacyjne w piersi i nowe techniki rekonstrukcyjne.
- Pierwsze spotkanie które odbyło się w kwietniu 2016 roku okazało się dużym sukcesem merytorycznym. Od początku do samego końca konferencji sala wykładowa była pełna. Koledzy i Koleżanki pytani o opinie odpowiadali jednogłośnie, iż prezentowane tematy były ciekawe i „życiowe”, takie które przenosimy zaraz do Naszej codziennej praktyki klinicznej. W 2016 roku mówiliśmy o raku piersi, onkologii i plastyce patrząc na chore przez pryzmat ich wieku. Rok 2017 to jeszcze większe wydarzenie w środowisku „piersiowym”. Pełna sala i wiele dyskusji nie tylko medycznych, ale też prawnych – mówi prof. Dawid Murawa, kierownik naukowy konferencji.

W tegorocznym programie zaplanowano m.in. sesje: Top problems, Zabiegi rekonstrukcyjne, HER2 – dodatni rak piersi, Sesja prawna, Chirurgia zmian niepalpacyjnych w gruczole piersiowym, Rak piersi u kobiety w wieku rozrodczym, Rekonstrukcje prepektoralne, Chirurgia Onkoplastyczna – kwadrant po kwadrancie, Sesja genetyczna, Hormonozależny rak piersi.

Uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania: Czy możemy spodziewać się zmian w finansowaniu procedur związanych z Chirurgią Piersi? Organizacje pacjenckie a rak piersi – jak to działa dziś? Kształcenie w zakresie mikrochirurgii – gdzie jesteśmy, jaki to problem? Zabiegi rekonstrukcyjne a radioterapia – co wiemy? Umowy kontraktowe lekarzy - na co zwracać uwagę - zagrożenia - wybrane zagadnienia? Czy typ implantu ma tutaj potencjalne znaczenie? Czy kolejność leczenia zaawansowanego hormonozależnego raka piersi ma znaczenie?

Zaproszenie do grona wykładowców przyjęli światowej sławy eksperci. Prof. Roland Reitsamer, dyrektor Breast Center Salzburg jest specjalistą w chirurgii piersi, chirurgii onkolpastycznej i rekonstrukcyjnej piersi, a także leczeniu raka piersi. Z kolei Dr Raghavan Vidya jest wykładowcą na Uniwersytecie w Birmingham i Konsultantem ds. Chirurgii Onkoplastycznej Piersi na Royal Wolverhampton NHS Trust, została nagrodzona prestiżowym stypendium od Association of Breast Surgeons. Swój wykład wygłosi także Dr Zoltán Mátrai. Ekspert jest przewodniczącym Centrum Chirurgii Onkologicznej i kierownikiem Departamentu Chirurgii Piersi i Mięsaka na węgierskim Narodowym Instytucie Onkologii w Budapeszcie. Specjalizuje się w chirurgii onkoplastycznej piersi oraz chirurgii rekonstrukcyjnej piersi. Dr Mátrai jest członkiem European Board of Surgery in Surgical Oncology and Breast Surgery, a także zasiada w komitecie edukacji i szkolenia Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (European Society of Surgical Oncology - ESSO).
Konferencja odbędzie się 21-22 września w Poznaniu.
Szczegółowe informacje na stronie konferencji.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.