Specjalizacje, Kategorie, Działy

Najważniejsze modyfikacje w programach lekowych raka płuca

Udostępnij:
Rak płuca wciąż jest najczęstszą przyczyną zgonów pacjentów onkologicznych, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Z drugiej strony w uaktualnianych stale programach lekowych tego schorzenia uwzględniane są nowe metody terapeutyczne i nowe wskazania, które czynią leczenie skuteczniejszym. O ostatnich modyfikacjach w programach lekowych raka płuca i o tym, co przyniesie najbliższa przyszłość, opowiedzą wykładowcy podczas webinaru 7 listopada. Początek o godz. 19.00.
W trakcie webinaru „Modyfikacje w programach lekowych raka płuca – zmiany i nowe nadzieje” nasi eksperci, specjaliści w swoich dziedzinach, z prezesem Polskiej Grupy Raka Płuca, prof. Dariuszem M. Kowalskim na czele, zaprezentują krótkie wykłady oraz odpowiedzą na wszystkie pytania widzów.

Pierwszy wykład dotyczyć będzie diagnostyki wstępnej i monitorowania leczenia. Jakie modyfikacje zostały tu wprowadzone w ostatnim czasie? Opowie o tym dr Adam Płużański. Następnie dr Magdalena Knetki-Wróblewska omówi modyfikacje dotyczące leczenia, kwalifikacji, prowadzenia i redukcji dawkowania.

W drugiej połowie spotkania prof. Kowalski nakreśli metody leczenia choroby oligometastatycznej w programie lekowym Leczenie Raka Płuca, a dr Aleksandra Piórek zaprezentuje nowe wskazania już wcześniej wprowadzonych leków. Po podsumowaniu dokonanym przez kierownika naukowego spotkania prof. Kowalskiego wykładowcy odpowiedzą na pytania zadane na czacie przez oglądających spotkanie.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.