Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Onkologia priorytetem w ochronie zdrowia

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 04.01.2018
 
 
Już 11 stycznia w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się cykliczna debata o najważniejszych wyzwaniach polskiej ochrony zdrowia. W trakcie konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2018 pod lupę zostaną wzięte najbardziej newralgiczne problemy. Wśród nich znajdzie się onkologia.
Jedna z sesji dotyczyć będzie priorytetów w onkologii na przykładzie raka płuca. Eksperci przyjrzą się bliżej epidemiologii raka płuca, wyzwaniom w leczeniu zaawansowanego raka płuca. Ponadto ocenią nakłady na leczenie zaawansowanego raka płuca. Nie zabraknie także opinii pacjentów na temat terapii chorych na raka.
Uczestnicy wysłuchają głosu fachowców o roli immunoterapii w leczeniu zaawansowanego raka płuca. W trakcie sesji odbędzie się także dyskusja nad znaczeniem czynników predykcyjnych w kontekście klinicznym i w kontekście finansowym. Udział w panelu potwierdzili: Joanna Chorostowska-Wynimko, dyrektor ds. nauki Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, kierownik Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Elżbieta Kozik, Ruch Społeczny Amazonki, Zbigniew Król, wiceminister zdrowia, Janusz Milanowski, kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Rodryg Ramlau, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Anna Żyłowska, Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem.

To nie jedyny panel onkologiczny w trakcie konferencji. Zainteresowani tą tematyką mogą także wysłuchać głosu liderów nt. priorytetów na przykładzie raka płuca. Padną kluczowe pytania. W jakim kierunku powinny nastąpić zmiany, aby działania edukacyjne i system badań profilaktycznych były właściwie zorganizowane, monitorowane, proaktywne i realnie zachęcające społeczeństwo do przeprowadzenia takich badań i aby działania były nastawione nie tylko na efekty krótkoterminowe, ale także długoterminowe? Jakie systemowe działania należy podjąć, żeby zmienić statystyki dotyczące zachorowalności i umieralności na raka jelita grubego? Jak poprawić skuteczność leczenia raka jelita grubego i wydłużyć życie pacjentów? Jak poprawić terapię pacjentów w zaawansowanym stadium choroby? Czy to tylko problem braku dostępu do terapii dedykowanych chorym w trzeciej i czwartej linii leczenia, w zaawansowanym stadium choroby?
W tej sesji głos ekspercki zapewni obecność: Agnieszki Beniuk-Patoła, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia, Bogumiły Czartoryskiej-Arłukowicz, pracownika Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Anny Czech, posłanki Prawa i Sprawiedliwości, członkini sejmowej Komisji Zdrowia, Andrzeja Piwowarskiego, prezesa Stowarzyszenia POL-ILKO, Jarosława Reguły, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Endoskopii, kierownika i koordynatora Programu Badań Przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego, konsultanta krajowego w dziedzinie gastroenterologii, Rafała Zyśka, eksperta Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej na stronie konferencji.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe