Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Rozpoczął się X Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej

Autor: Iwona Konarska |Data: 08.10.2021
 
 
Co może zrobić lekarz rodzinny, o czym powinien wiedzieć, nowe możliwości leczenia w praktyce lekarza rodzinnego, czujność lekarza rodzinnego jest kluczowa – te sformułowania zaczerpnięte z tytułów wykładów najwięcej mówią, jak mocno osadzona jest w realiach wiedza przekazywana w trakcie jubileuszowego kongresu.
– Tematyka kongresu jest interdyscyplinarna, tak jak interdyscyplinarna jest medycyna rodzinna – mówiła przed rozpoczęciem kongresu dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, prezes PTMR, wymieniając to, co najczęstsze, ale i niekiedy trudne w praktyce lekarza rodzinnego: cukrzycę, choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, gastrologiczne, ból i wreszcie powikłania po COVID-19.

Program trzydniowego kongresu, odbywającego się od 8 do 10 października, to kilkadziesiąt wykładów, które wygłoszą uznani eksperci z wielu dziedzin medycyny, koncentrujący się na najczęstszych problemach w praktyce medycyny rodzinnej. Otwarciem była sesja poświęcona epidemii COVID-19, która tak dramatycznie wpłynęła na zdrowie Polaków. Kolejne tematy to różne oblicza bólu, wyzwania e-zdrowia w podstawowej opiece zdrowotnej, a także szczepienia, kontrola ciśnienia i glikemii, pandemia nowotworów czy opieka geriatryczna w POZ oraz opieka paliatywna.

Poza wykładami na uczestników stacjonarnych czekają również warsztaty z dermatoskopii, EKG, podaży leków podskórnie, kurs Point-of-Care USG, a także warsztaty dotyczące medycznej marihuany. W małych grupach, dla wielu po raz pierwszy od dawna, będzie można uaktualnić wiedzę.

W ostatnim dniu konferencji odbędzie się ważna debata „Co dalej z podstawową opieką zdrowotną?”.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.