Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Naukowa Fundacja Polpharmy

XX edycja konkursu Naukowej Fundacji Polpharmy

Źródło: Naukowa Fundacja Polpharmy
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 22.06.2022
 
 
Tematem konkursu przeprowadzonego w 2021 r. był „COVID -19 – etiopatologia, klinika, zdrowie publiczne”.
– Jak wycenić radość poznawania? Jak oszacować wysiłek pracy? Jak skalkulować efekt zmian? I na koniec, jaką liczbą opisać moją radość i satysfakcję, że razem możemy realnie zmieniać polską naukę? – te słowa skierował do gości Jerzy Starak, pomysłodawca i fundator Naukowej Fundacji Polpharmy, przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharma SA, podczas uroczystości wręczenia grantów laureatom XX edycji konkursu na finansowanie projektów badawczych.

Tym razem tematem był „COVID -19 – etiopatologia, klinika, zdrowie publiczne”. Na konkurs wpłynęły 22 wnioski projektów badawczych. Rada Naukowa na podstawie recenzji i oceny własnej obejmującej dotychczasowy dorobek autora, oryginalność i innowacyjność projektu, ustaliła listę rankingową i przedstawiła ją zarządowi fundacji, który zdecydował o przyznaniu dwóch grantów.

Łączny koszt realizacji obu projektów wynosi 1 104 720,00 zł.

Laureaci to dr hab. n. med. Anna Wardowska z Katedry i Zakładu Fizjopatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, nagrodzona za program „Układ immunologiczny pacjentów z nerkową postacią tocznia rumieniowatego układowego po przebytej infekcji SARS-CoV-2”, i dr hab. n. med. Tomasz Skirecki z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego Zakładu Cytologii Klinicznej i Pracowni Cytometrii Przepływowej w Warszawie, który przygotował projekt „Włóknienie płuc w przebiegu COVID-19: opracowanie nowego modelu in vivo i poznanie roli osi inflamasom -TGF-β1-perycyty w patomechanizmie włóknienia”.

Wręczając statuetki tegorocznym zwycięzcom, Jerzy Starak powiedział: – W filozofii mojego życia bliska jest mi perspektywa poprawiania. Bycia lepszym. Ścigania się z liderami. Lubię pracować nad sobą, ale lubię też odmieniać rzeczywistość.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.