Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Orderisda.org

Anthony Fauci: 100 tys. zakażeń COVID-19 w USA dziennie

Źródło: Medscape/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 06.07.2020
 
 
Anthony Fauci powiedział w Senacie, że Stany Zjednoczone powinny przygotować się na 100 tys. zakażeń COVID-19 dziennie, jeśli nie wypracują sposobu jzapobiegania wzrostowi liczby infekcji.
- Bardzo martwię się tym, co się dzieje – powiedział Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases. – Nie czuję satysfakcji z tego, czego doświadczamy, ponieważ zmierzmy w złym kierunku – dodał, wskazując, że brakuje całkowitej kontroli nad rozprzestrzenianiem się wirusa.

Według Fauciego szczyt przypadków w niewielkiej grupie stanów powoduje ryzyko dla całego kraju, nie tylko w tych wymienionych obszarach. Jak przytoczył, obecnie jest 40 tys. infekcji dziennie, a zaskoczeniem nie byłoby wcale i 100 tys.

Jego zdaniem niepokój budzi to, że ludzie nadal się gromadzą, często bez masek i że niektórzy nie przywiązują wagi do wytycznych opublikowanych przez siły ds. walki z koronawirusem w Białym Domu. Fauci stwierdził, że przed krajem wiele problemów i szkód, jeśli taki stan będzie trwał nadal.

Jego optymizm dotyczy tego, że szczepionka przeciw wirusowi powinna zostać opracowana na początku 2021 roku, ale w dalej jest wiele pytań dotyczących odporności COVID-19, która będzie komplikować prawdziwą efektywność każdego antidotum.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe