SPECJALIZACJE
 
Partner strategiczny
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Co trzeci student kierunków lekarskich w Poznaniu to obcokrajowiec
 
Działy: Aktualności
Co trzeci student kierunków lekarskich w Poznaniu to obcokrajowiec, a to związane jest z milionowymi zarobkami. Przychody uczelni z tego tytułu to... około 50 milionów złotych rocznie.
- Na poznańskim Uniwersytecie Medycznym na tak zwanych english division uczy się w tej chwili prawie 900 przyszłych lekarzy i dentystów, podczas gdy polskich studentów tych kierunków jest ok. 2,4 tysiąca - informuje "Gazeta Wyborcza" i podkreśla, że studenci anglojęzyczni to dla uczelni żyła złota. Dlaczego? Bo płacą od 40 do 60 tysięcy złotych rocznie. To cztery razy tyle, ile uczelnia dostaje za studentów studiów stacjonarnych.

Przychody uczelni z tego tytułu to około 50 milionów złotych rocznie. - Ta kwota to jedna piąta budżetu uczelni - przyznaje prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w rozmowie z "Wyborczą".

Przeczytaj także: "Studencie, płać za praktyki!" i "Powszechny lincz".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe