Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Multidisciplinary Thoracic Cancers Symposium 14-16 marca w San Diego

Źródło: www.thoracicsymposium.org/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 07.03.2019
 
 
Wielodyscyplinarne Sympozjum Nowotworów Klatki Piersiowej Multidisciplinary Thoracic Cancers Symposium, które odbędzie się w dniach 14-16 marca w San Diego oprócz omówienia aktualnego podejścia do terapii wskaże bariery w zastosowaniu rekomendacji w codziennej praktyce.
- Sympozjum gromadzi klinicystów i naukowców i innych liderów, których praca koncentruje się na nowotworach klatki piersiowej. Wszyscy oni dzielą się swoją wiedzą w zakresie paradygmatów terapeutycznych oraz trendów w celu przeniesienia ich na codzienną praktykę – stwierdza Ramesh Rengan, współprzewodniczący sympozjum.

Program obejmuje zarówno radioterapię jak i onkologię kliniczną oraz chirurgię klatki piersiowej. Oprócz wykładów opisujących aktualne wyniki badań oraz analiz porównawczych, przekazane zostaną praktyczne dane w odniesieniu do praktyki klinicznej. Uczestnicy mogą spodziewać się również wytycznych oraz sesji interaktywnych.

Celem sympozjum jest zachęta uczestników do dyskusji na temat m.in. znaczenia medycyny personalizowanej dla praktyki klinicznej w odniesieniu do guzów klatki piersiowej, identyfikowania i pokonywania barier dotyczących zastosowania rekomendacji medycyny personalizowanej w praktyce, integrowania terapii celowanych oraz immunoterapii w podejściu klinicznym oraz stosowanie ich w praktyce jak również zastosowania radioterapii i technik chirurgicznych z jednoczesną świadomością ich ograniczeń.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe