Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Andrzej Radzikowski o poszerzaniu świadomości społecznej na temat korzyści prozdrowotnych szczepień ochronnych.
Autor: Monika Stelmach |Data: 15.10.2019
 
 
Od dwóch lat w Polsce funkcjonuje powszechny program szczepień przeciw pneumokokom dla całej populacji. Na podsumowanie efektów w naszym kraju musimy jeszcze poczekać, ale przykłady państw, gdzie od wielu lat trwają takie programy (np. Finlandii czy Wielkiej Brytanii) pokazują, że dzięki temu udało się w znacznym stopniu ograniczyć zarówno inwazyjną chorobę pneumokokową, jak i nie inwazyjne, np. zapalenie ucha środkowego czy zapalenie płuc. Pomimo wymiernych rezultatów część osób rezygnuje ze szczepień ze strachu przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, szczególnie u dzieci.
Prof. Andrzej Radzikowski – specjalista pediatrii, gastroenterologii oraz gastroenterologii dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - powiedział podczas "Wizji Zdrowia", jak powinna wyglądać skuteczna edukacja proszczepienna i jaka jest w tym rola lekarza. A także na co powinni uważać producenci szczepionek przy kampaniach edukacyjnych.


WIZJA - Andrzej Radzikowski from Termedia Videos on Vimeo.

 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe