Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Radzikowski o świadomości społecznej na temat korzyści prozdrowotnych szczepień ochronnych

Autor: Monika Stelmach |Data: 27.01.2020
 
 
Od dwóch lat w Polsce funkcjonuje powszechny program szczepień przeciw pneumokokom dla całej populacji. Na podsumowanie efektów musimy poczekać, ale przykłady państw, gdzie od wielu lat trwają takie programy (na przykład w Finlandii) pokazują, że udało się znacznie ograniczyć zarówno inwazyjną chorobę pneumokokową, jak i nieinwazyjne, na przykład zapalenie ucha środkowego i zapalenie płuc. Miimo wymiernych rezultatów część osób rezygnuje ze szczepień ze strachu przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, szczególnie u dzieci. Dlaczego? Wyjaśnia prof. Andrzej Radzikowski, specjalista pediatrii, gastroenterologii oraz gastroenterologii dziecięcej WUM.


Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe