Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pulmonolodzy włączają się w akcję zdrowego oddechu dla Polski

Źródło: mat.prasowe
Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 19.10.2020
 
 
Polska jest w Europie jednym z krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. 33 z 50 europejskich miast z wysoce przekroczonymi normami znajdują się w naszym kraju, tymczasem zanieczyszczenie powietrza jest przyczyną niemalże co drugiej choroby płuc i co trzeciego zgonu z powodu nowotworu płuc.
Dobrym sposobem na walkę z zanieczyszczeniami jest zalesianie, ponieważ drzewa działają jak naturalne filtry powietrza. Dlatego też, w trosce o zdrowy oddech Polaków, firma Teva rozpoczęła szeroką akcję sadzenia drzew w Polsce „Drzewa od Teva”. Inauguracja akcji, przy udziale i zaangażowaniu specjalistów chorób płuc i układu oddechowego odbyła się w Kazimierzu Dolnym, podczas znanej naukowej konferencji.

Eksperci z obszaru pulmonologii zasadzili pierwsze w akcji drzewa, które stworzą piękną klonową aleję przy ulicy Senatorskiej w Kazimierzu. W ramach inicjatywy „Drzewa od Teva”, do końca 2020 roku Teva planuje zasadzić w sumie 100 000 drzew. W pierwszej kolejności, już w październiku, tam, gdzie są najbardziej potrzebne - na terenie nadleśnictw kaszubskich, które najbardziej ucierpiały po klęsce nawałnicy w 2017 roku. Kolejne tysiące drzew zostaną zasadzone w roku kolejnym, w miejscach uzgodnionych z zarządcami lasów.

- Zostaliśmy zaproszeni do zainaugurowania ogólnopolskiej akcji „Drzewa od Teva”. Z ogromnym przekonaniem włączamy się w tę inicjatywę, która ma na celu poprawę jakości powietrza w naszym kraju. Jako specjaliści chorób płuc i układu oddechowego, jesteśmy szczególnie zainteresowani działaniami proekologicznymi i edukacyjnymi w tym zakresie - mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Emeryk, Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego XXI Kazimierskich Spotkań z Alergologią i Pulmonologią.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem pdf. oraz galerią zdjęć, a także do podjęcia tematu koniecznej walki z zanieczyszczeniami powietrza w Polsce. Duże znaczenie mogą tu mieć akcje zalesiania - naturalny sposób na walkę z zanieczyszczeniami i redukcję śladu węglowego powstającego m.in. w procesach produkcyjnych.

Drzewa od Teva_inauguracja_Kazimierz Dolny.pdf


 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe