Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rak płuca - nowe możliwości leczenia. Aktualizacja wrzesień 2020 - webinar

Autor: Anna Borowiak |Data: 17.09.2020
 
 
Niedrobnokomórkowy rak płuca, obok czerniaków, w ostatnich latach stał się synonimem postępu w leczeniu grupy nowotworów, która do niedawna nie napawała optymizmem. Wprowadzenie do leczenia inhibitorów kinaz tyrozynowych szlaku EGFR, ALK i ROS-1 oraz leków immunokompetentnych poprawiło wskaźniki przeżyć chorych w stadium rozsiewu, jak również parametry jakości życia. Zapraszamy 21 września, o godz. 19.00 na spotkanie online "Rak płuca – nowe możliwości leczenia. Aktualizacja wrzesień 2020", które poprowadzą prof. dr hab. Dariusz M. Kowalski, prof. dr hab. Joanna Chorostowska-Wynimko oraz dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska.
To, co do niedawna było nieosiągalne, a definiowane jako średni czas przeżycia powyżej 12 miesięcy lub uzyskanie wysokiego odsetka przeżyć 1-rocznych, 2, 3 czy nawet 5-letnich stało się w pełni realnie i osiągalne. Część chorych z określonymi zaburzeniami molekularnymi nie tylko otrzymała możliwość leczenia precyzyjnego i spersonalizowanego ale również w momencie obiektywnej progresji choroby dostała możliwość oceny mechanizmu tej progresji, i w określonych sytuacjach jego przełamywania. Umożliwiło to, lekarzom i chorym, prowadzenie leczenia sekwencyjnego, a uzyskiwane korzyści mierzono już nie w miesiącach, a w latach. Pozwoliło to na ukucie sformułowania o chorobie nowotworowej jako „chorobie przewlekłej“ co w przypadku raka płuca do niedawna nie pozostawało nawet w sferze marzeń.
Nasze spotkanie wskaże nowe możliwości, które dziś, jutro lub za kilka miesięcy znajdą swoje trwałe miejsce w leczeniu NDRP.

Agenda spotkania:
- Powitanie i wprowadzenie - prof. dr hab. Dariusz M. Kowalski
- Diagnostyka molekularna niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) w XXI wieku - prof. dr hab. Joanna Chorostowska-Wynimko
- Przyszłość leczenia ukierunkowanego molekularnie NDRP - dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska
- Leki immunokompetentne w leczeniu NDRP - nowości i modyfikacje - prof. dr hab. Dariusz M. Kowalski
- Dyskusja
- Podsumowanie - prof. dr hab. Joanna Chorostowska-Wynimko

Zarejestruj się już teraz i zadaj pytanie ekspertom>>>

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe