Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Szczepionki przeciw COVID-19 w produkcji jeszcze przed zgodą na stosowanie

Źródło: Medscape/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 15.05.2020
 
 
Firmy rozpoczną produkcję dawek szczepionki przeciw COVID-19 w oczekiwaniu na akceptację produktów do ich stosowania, aby dystrybucja następowała szybciej – powiedział Anthony S. Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases.
- Będziemy produkować te preparaty nawet przy ryzyku, że zainwestujemy środki zanim jeszcze okaże się, że pomyślane przez nas dawki faktycznie działają – stwierdził na senackiej Komisji Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur.

Podczas tego przesłuchania, Fauci nie wyjaśnił do jakiego rodzaju ryzyka zobowiążą się firmy, jakie kryteria zostaną zastosowane przy wyborze szczepionek kandydackich do wytwarzania seryjnego oraz ile zostanie wydane na zaawansowaną produkcję tych preparatów.

Dr Fauci, członek zespołu ds. koronawirusa w Białym Domu pozostaje optymistą, że przynajmniej jedna lub więcej ze szczepionek kandydackich okaże się właściwa, choć wiele jest niewiadomych, które te prace mogą spowolnić.

Ostrzegł również, że niektóre z preparatów mogą nieść za sobą negatywne konsekwencje dotyczące zakażeń. Wielką niewiadomą jest efektywność preparatów oraz czas do ich opracowania, ale nie jest możliwe, aby stało się to w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Kluczowe jest jednak to, aby nadchodzące miesiące zostały wykorzystane na testach, śledzeniu kontaktu oraz izolacji zainfekowanych koronawirusem.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe