Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Terapie celowane w ciężkiej astmie: kiedy ich używać i dlaczego

Źródło: Mycme.com
Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 07.10.2020
 
 
Ponieważ liczba pacjentów z ciężką astmą oporną na leczenie stale rośnie, potrzeba nowych strategii leczenia nigdy nie była większa, jak teraz. Niedawno opracowano kilka nowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb terapii biologicznych dla niektórych pacjentów z ciężką astmą oporną na leczenie.
Odkrycie, że ciężka astma obejmuje wiele fenotypów i odrębnych endotypów powiązanych z różnymi wzorami przebudowy dróg oddechowych i patofizjologii stanu zapalnego jest obiecującym narzędziem umożliwiającym klinicystom lepsze ukierunkowanie terapii dostosowanych do danej choroby pacjenta.

To interaktywne ćwiczenie zostało opracowane, aby pomóc klinicystom zidentyfikować fenotypy i endotypy ciężkiej astmy, przyjąć strategie dopasowywania typów pacjentów z najskuteczniejszymi terapiami celowanymi oraz lepiej zrozumieć mechanizmy leżące u podstaw stosowania terapii biologicznej w leczeniu pacjentów z ciężką astmą.

Ta aktywność została opracowana z myślą o zaspokojeniu potrzeb edukacyjnych alergologów, immunologów, pulmonologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (w tym pielęgniarki i asystenci lekarzy) zajmujących się opieką nad pacjentami z ciężką astmą.

Wsparcie dla tego działania zostało zapewnione poprzez grant edukacyjny firmy Sanofi Genzyme i Regeneron Pharmaceuticals.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe