Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pixaby

USA boją się wirusa z Chin

Źródło: Medscape/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 18.01.2020
 
 
W odpowiedzi na wybuch zapalenia płuc w Chinach spowodowanego przez nowy coronawirus, urzędnicy Centers for Disease Control and Prevention CDC rozpoczęli screening pasażerów na trzech amerykańskich lotniskach. W ten sposób chcą wychwycić pasażerów samolotów lecących z Chin – Wuhan. Chodzi o lotniska w San Fransisco, Los Angeles oraz Nowym Jorku, bo one przyjmują najwięcej lotów z tej części Chin.
CDC rozmieściło dodatkowych 100 pracowników, w celu pomocy tym obecnym w kwarantannie pasażerów. Nadal uważa się, że ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w USA nie jest wysokie.

Do tej pory w Chinach zaraportowano 45 infekcji spowodowanych wirusem oraz dwa zgony. Zgony dotyczą dorosłych, z czego jeden z nich już miał poważne problemy zdrowotne. Przypadki zakażenia wirusem odkryto również w Tajlandii – dwa i jeden w Japonii. Wszystkie u podróżujących z Chin.

Jak podają władze Chin, większość zainfekowanych pacjentów miało kontakt z jedzeniem owoców morza oraz żywymi zwierzętami. Może to sugerować, że choroba rozprzestrzeniła się od zwierząt na ludzi. Podaje się również możliwość zarażenia od człowieka do człowieka. Zainfekowani chorzy są monitorowani. Na razie nie notuje się rozprzestrzeniania wirusa na szerszą populację.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe