Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Fot. Katarzyna Kulaszewska

W Prabutach powstał Oddział Rehabilitacji Pneumonologicznej. Dla pacjentów przygotowano 21 łóżek

Źródło: Samorząd województwa pomorskiego
Autor: Marta Koblańska |Data: 25.02.2020
 
 
Nowy oddział wyposażono m.in.w aparat USG i ergospirometr, a także nowe meble. Na jednym z budynków szpitala w Prabutach wymieniono dach. Inwestycja kosztowała prawie 9,5 mln zł i była realizowana w ramach projektu Poprawy dostępności i jakości świadczeń medycznych, skierowanego do mieszkańców województwa pomorskiego.
W ramach tego zadania w szpitalu w Prabutach zmodernizowano i przebudowano dwa pawilony nr II i IV. Środki zostały przeznaczone na wykonanie dokumentacji projektowej, prace budowalno-montażowe, nadzór inwestorski i zakup wyposażenia. W pawilonie nr II przebudowano i doposażono część pierwszego piętra. Dzięki temu utworzono 21-łóżkowy Oddział Rehabilitacji Pneumonologicznej. Jest na nim 5 sal 4-osobowych oraz jedna izolatka. Natomiast w pawilonie nr IV zmodernizowano i doposażono Oddziały Gruźlicy i Chorób Płuc oraz zaadaptowano pomieszczenia piwniczne na potrzeby stacji mycia łóżek i wózków. Ponadto, w pawilonie nr IV wymieniono dach.

W uroczystym otwarciu oddziału, które odbyło się 25 lutego 2020 r., wzięła udział członkini zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe