SPECJALIZACJE
 
Partner strategiczny
Wyślij
Udostępnij:
 
 
W Warszawie będzie refundacja in vitro. Także dla par w nieformalnym związku
 
Działy: Aktualności
Warszawa wzięła przykład z Łodzi, Sosnowca, Poznania i innych miast, które zdecydowały się wyręczyć państwo w refundacji in vitro, po tym, jak minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zlikwidował rządowy program finansowania in vitro.
- Program polityki zdrowotnej nazywać się będzie "Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością, z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego". Jest to program dwuletni - mówi Gabriela Szustek, stołeczna radna z PO.

I dodaje, że "program będzie adresowany do par z Warszawy", a skorzystać z niego będą mogły zarówno małżeństwa oraz pary żyjące w związkach nieformalnych.

- Miasto dofinansuje trzy procedury, do kwoty pięciu tysięcy złotych. Szansę na refundowane in vitro będą miały osoby, które ukończyły 25. rok życia. Limit wieku to 40 lat – podaje TOK FM.

W tym tygodniu program zostanie wysłany do zaopiniowania do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Zdaniem przedstawicieli warszawskiej komisji zdrowia, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy uda się zakończyć całą procedurę prawną.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe