Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

ACR 2016: opieka reumatologiczna i nowe podejścia terapeutyczne w centrum uwagi

Źródło: MK/AL
Autor: Aleksandra Lang |Data: 20.10.2016
 
 
Tegoroczny zjazd American College of Reumathology będzie się odbywał od 11 do 16 listopada w Waszyngtonie. Paneliści z całego świata przedstawią najnowsze doniesienia naukowe. 2 grudnia w Poznaniu rozpocznie się zaś konferencja Post EULAR & ACR pod przewodnictwem naukowym prof. Włodzimierza Samborskiego.
W ubiegłym roku konferencja ACR w San Fransisco zgromadziła 16,8 tys. uczestników. Organizatorzy liczą na podobną frekwencję i w tym roku, choć przyznają, że stanowi to wyzwanie. Washington Convention Center ma zapewnić komfort obrad uczestnikom z ponad 100 krajów. W wydarzeniu weźmie udział ponad 1000 ekspertów z całego świata. Zaplanowano ponad 450 sesji oraz dyskusje na różnorodne tematy, aby każdy mógł wynieść z nich jak najwięcej. Przedstawione zostaną prezentacje naukowe obejmujące tematyką opiekę reumatologiczną, zapobieganie chorobom, ich rozpoznawanie oraz leczenie. Organizatorzy są przekonani, że właśnie w tym roku należy się skupić na dyskusji o dostępności nowych terapii.

Sesje poświęcone praktyce klinicznej zawsze cieszą się największym zainteresowaniem. W tym roku uczestnicy konferencji usłyszą o najnowszych perspektywach oraz danych na temat nowych metod. Uwaga ma zostać skoncentrowana na opiece reumatologicznej, ale nie zabraknie doniesień związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz dyskusji na temat dawek leków oraz tego czy można wycofywać się z leczenia w czasie remisji choroby. Nie zostaną zapomniani pacjenci z dną moczanową i hiperurykemią. Przewidziane są także sesje, podczas których będzie można odświeżyć lub wzmocnić wiedzę anatomiczną i dotyczącą problemów mięśniowo-szkieletowych szczególnie w odniesieniu do praktycznego wykorzystania USG.

Przełomowe odkrycia zdarzają się w reumatologii każdego dnia. Tym bardziej sesje naukowe dostarczą najbardziej aktualnej wiedzy na temat nowych metod, nad którymi prace toczą się jeszcze w laboratoriach, umożliwią rozwój nowych hipotez lub sprawdzenie już istniejących. Sesje naukowe obejmą m.in. in. rolę bakterii jelitowych w patogenezie chorób reumatycznych i możliwe podejścia terapeutyczne, możliwości bardziej efektywnego zastosowania terapii z innych schorzeń, na przykład onkologicznych w reumatologii. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także, jakie priorytety badawcze finansują Narodowe Instytuty Zdrowia w USA.

W trakcie sesji ARHP omawiane będą kwestie promocji aktywności fizycznej wśród pacjentów, łagodzenie przejścia z terapii dziecięcych na leczenie dorosłych, międzynarodowe perspektywy leczenia bólu. Podczas tegorocznego ACR/ARHP nie zabraknie wiedzy na temat nowych technologii medycznych, szczególnie tych do wykorzystania w praktyce klinicznej.

Celem konferencji Post EULAR & ACR, zaplanowanej na 2 i 3 grudnia 2016 r. w Poznaniu jest przybliżenie najważniejszych doniesień naukowych przedstawianych na tych międzynarodowych kongresach. Program z największą pieczołowitością powstaje pod kierownictwem prof. Włodzimierza Samborskiego. Profesor Samborski przybliży nowe kierunki rozwoju reumatologii w świetle doniesień z londyńskiej konferencji EULAR i waszyngtońskiej ACR. Omówione zostaną główne choroby reumatyczne z uwzględnieniem najbardziej aktualnej wiedzy na ich temat.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.