Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Bednarski odwołany. Zastąpi go Markuszewski

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.03.2017
 
 
Jak dowiedział się "Menedżer Zdrowia", funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji objął dr hab. med. Leszek Markuszewski, Naczelny Lekarz Więziennictwa. Z posadą pożegnał się Piotr Bednarski. Minister Radziwiłł zwolnił dyrektora, który kierował placówką od początku jej istnienia.
- Minister zdrowia skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał dyrektora Piotr Bednarskiego - powiedziała Milena Kruszewska, rzeczniczka resortu w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia". Dodała też, że szef resortu powołał na jego stanowisko dra hab. Leszka Markuszewskiego.

Dyrektor Bednarski to specjalista chirurg z 23-letnią praktyką. Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Narodowym Instytutem Geriatrii kierował od początku jego powołania, czyli od sierpnia 2015 roku. Wcześniej był dyrektorem Instytutu Reumatologii.

Nowym szefem instytutu został płk prof. nadzw. dr hab. med. Leszek Markuszewski, Naczelny Lekarz Więziennictwa. Markuszewski ma doktorat i cztery specjalizacje (choroby wewnętrzne, diabetologia, kardiologia, medycyna sportowa). Jest szefem więziennej służby zdrowia. Był również dyrektorem szpitala Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

- Leszek Markuszewski to wybitny polski kardiolog, diabetolog, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny sportowej i rehabilitacji. Jest autorem nowatorskich rozwiązań w systemie ochrony zdrowia, twórcą Centralnego Szpitala Weteranów i jego wieloletnim dyrektorem. Doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi prof. Leszek Markuszewski zdobywał m.in. jako kierownik i twórca Diagnostyki Kardiologicznej Centrum Kliniczno-Dydaktycznego WAM w latach 2000-2002. Stworzył od podstaw pierwszą w Europie Klinikę Kardiodiabetologii i Rehabilitacji Kardiologicznej, którą kierował w latach 2003-2006. Prof. Markuszewski stworzył koncepcję usprawnienia systemowego opieki zdrowotnej nad środowiskiem kombatantów i weteranów z kraju i z zagranicy - jest autorem projektu „Sieć szpitali przyjaznych weteranom” realizowanego pod egidą szefa Urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych w latach 2009-2017. Dokonał transformacji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 w Łodzi z placówki wojskowej w cywilną, stabilizując przy tym jej sytuację finansową oraz realizując program restrukturyzacji i modernizacji jednostki. Placówka, którą kierował, została dwukrotnie wyróżniona nagrodą w plebiscycie “Łódź sukcesu”. Ma tytuł „Człowieka Roku 2006” przyznany przez Radio Łódź i TVP Łódź - poinformowała Milena Kruszewska.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe