SPECJALIZACJE REUMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Choroba zwyrodnieniowa stawów w centrum zainteresowania EULAR 2018
 
Działy: Aktualności
Tagi: EULAR 2018
Zastosowanie kwasu zoledronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawów jednym z głównych tematów poruszanych na Kongresie Europejskiej Ligi Przeciw Reumatyzmowi (EULAR) 2018, która odbywa się w Amsterdamie od 13 do 16 czerwca br. Dla ponad 130 milionami osób dotkniętych chorobą zwyrodnieniową w Unii Europejskiej jest to pilna kwestia.
Interesujące, że kwas zoledronowy, który jest zwykle stosowany w leczeniu osteoporozy, może być skuteczny w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Na konferencji EULAR 2018 zostaną zaprezentowane dwuletnie wyniki badania bólu kolana u osób ze zmianami w szpiku kostnym. Wtórna analiza danych z badania CANTOS kanakinumabu, które również będzie prezentowana, analizuje zależności między moczanem surowiczym, dną moczanową i chorobą sercowo-naczyniową. Ponadto przedstawione zostaną 23-letnie dane z badania COBRA na temat wczesnego reumatoidalnego zapalenia stawów. Naukowcy ujawnią, w jaki sposób wczesna interwencja wpływa na długoterminowe wyniki leczenia. Oczekiwane są także wyniki badań dotyczących leczenia tocznia rumieniowatego układowego. Wśród prezentacji dotyczących tocznia rumieniowatego układowego znajdą się wyniki badań fazy II dotyczące barikalibu i ustekinumabu.

Na EULAR 2018 zaprezentowana zostanie także analiza leczenia i ryzyka związanego z ciążą u kobiet z chorobami reumatycznymi oraz problemy z karmieniem piersią i wyniki leczenia u matek z aktywną chorobą reumatyczną. Coraz więcej badań poświęca się również psychologicznym skutkom chorób reumatycznych. W jednym z badań przedstawiony zostanie związek między demencją i dną. EULAR zajmie się też obrazowaniem w reumatologii albowiem coraz więcej dziedzin reumatologii zyskało wgląd w choroby dzięki postępowi w obrazowaniu.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe