Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kontrowersje i postępy w reumatologii

Źródło: AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 03.04.2019
 
 
Pod koniec maja w Krakowie odbędzie się cykliczna konferencja organizowana przez Wydawnictwo Termedia – Kontrowersje i Postępy w Reumatologii 2019 pod naukowym kierownictwem prof. Marka Brzosko i dr hab. Zbigniewa Żubera.
W konferencji przewidziano kilka bloków tematycznych z różnych dziedzin medycyny, m.in. hematologii i nefrologii, okulistyki i onkologii. Podczas sesji poruszane będą zagadnienia związane z wpływem chorób z tych obszarów na schorzenia reumatyczne. Wykład na temat zespołu hemofagocytowego wygłosi prof. Wiesław Jędrzejczak, a o tym, czy wykonywać biopsję nerki w chorobach tkanki łącznej, opowie nefrolog prof. Kazimierz Ciechanowski. O aspektach okulistycznych w reumatologii będzie z kolei mówiła prof. Agnieszka Kubicka, natomiast o powikłaniach autoimmunologicznych w immunoterapii nowotworów prof. Sebastian Giebel.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać także ciekawych studiów przypadków klinicznych m.in. w zespole Sjogrena i choroby Takayashu.

Interesująco zapowiada się debata na temat teraźniejszości i przyszłości polskiej reumatologii. Poprowadzą ją prezesi Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego - prof. Marek Brzosko i prezes elekt PTR – prof. Włodzimierz Samborski.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe