Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Największa i najważniejsza konferencja reumatologiczna na świecie
Źródło: ACR/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 08.10.2018
 
 
Tagi: ACR
W Chicago w dniach 19 do 24 października odbędzie się doroczna konferencja American College of Rheumatology, podczas której odbędzie się ponad 450 sesji edukacyjnych.
Jest to najważniejsze spotkanie naukowe na świecie w dziedzinie reumatologii. Podczas corocznego spotkania odbędą się sesje, na których zaprezentowane zostaną przełomowe badaniami będącymi wyzwanie dla zrozumienia trendów klinicznych pomocnych w optymalizacji opieki nad pacjentami z chorobami reumatycznymi.

W konferencji uczestniczą reprezentanci środowiska naukowego reumatologów z ponad 100 krajów, którzy prezentują swoje doświadczenia kliniczne, diagnostyczne i leczenia chorób reumatologicznych. Prelekcje wygłosi ponad 700 mówców.

American College of Rheumatology powstało w 1934 roku i obecnie skupia ponad 9500 lekarzy, pracowników służby zdrowia i naukowców na całym świecie. Misją ACR jest umożliwienie specjalistom reumatologii zdobycie specjalistycznej wiedzy poprzez dostarczenie im wsparcie edukacyjnego, badawczego i praktycznego.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe