Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Profesor Samborski o konferencji Post Eular & ACR

Źródło: KG/AL
Autor: Aleksandra Lang |Data: 27.10.2016
 
 
– Zawsze staramy się dostarczyć uczestnikom tej konferencji nowości zarówno w zakresie działań naukowych, jak i leczenia chorób reumatycznych – co najbardziej interesuje lekarzy – i możliwości przeniesienia zdobytych doświadczeń do praktyki klinicznej – mówi prof. Włodzimierz Samborski kierownik Kliniki Reumatologii i Rehabilitacji UM w Poznaniu,przewodniczący komitetu naukowego konferencji Post Eular & ACR, która odbędzie się 2 i 3 grudnia w Poznaniu.
Prof. Samborski podkreślił między innymi: – Na konferencjach Eular czy ACR mamy okazje zaobserwować tendencje, pojawianie się nowych leków, nowych rodzajów badań, które zmierzają do powstania nowych cząsteczek terapeutycznych. Mamy prawo spodziewać się, że po pewnym czasie będziemy mogli tymi lekami dysponować w naszym kraju.

Rozmowa była także okazją, by zapytać, co zdaniem prof. Samborskiego, stanowi największe wyzwanie, jest lekcją do odrobienia w reumatologii. Ekspert odniósł się do dostępności leczenia biologicznego w Polsce, które jego zdaniem jest niedostateczne.
– Troską naszego środowiska jest, aby ta dostępność była coraz większa, bo tego wymagają od nas nasi pacjenci.

Rozmowa Kamilli Gębskiej z prof. Włodzimierzem Samborskim do obejrzenia poniżej:

 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.