SPECJALIZACJE REUMATOLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Raport "JA PACJENT!"
 
Głównym celem Raportu jest zaprezentowanie stanu opieki reumatologicznej w Polsce z perspektywy Pacjentów. Ustalenia prezentowane w Raporcie zostały przygotowane na podstawie danych zgromadzonych w 2013 roku przez stowarzyszenia „3majmy się razem” i Stowarzyszenie Chorych na ZZSK na temat opieki reumatologicznej w Polsce opublikowanym przez Organizacje Pacjenckie wraz z licznymi komentarzami na ten temat, które ukazały się w prasie.
Autorzy Raportu uznali, że ujęcie podejmowanej problematyki z perspektywy Pacjentów tworzy dotąd mało eksponowany kontekst do rozważań na temat stanu opieki reumatologicznej w Polsce. Pacjenci często są traktowani w marginalny sposób jako partnerzy administracji publicznej i lekarzy w procesie podejmowania decyzji, dotyczących przyszłych zmian organizacyjnych w reumatologii. Proces zmian i usprawnień należy jednak wprowadzać w mechanizmie dialogu społecznego, z udziałem organizacji pacjenckich jako równorzędnego merytorycznego partnera administracji publicznej i środowisk lekarskich. Pacjenci powinni być traktowani jak eksperci w zakresie systemu ochrony zdrowia, ponieważ oni się w tym systemie leczą! Znają więc system, a przez to również jego ograniczenia, często lepiej niż zewnętrzni eksperci, którzy z tego systemu nie korzystają.

JA PACJENT! Perspektywa Organizacji Pacjenckich na Stan Opieki Reumatologicznej
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe