Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Reumatolodzy pobiegną w Krakowie

Źródło: EG/PTR
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 17.05.2018
 
 
Move Improve - Ruch Usprawnia - to nazwa VI biegu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Reumatologiczne. Podobnie jak w poprzednich edycjach, bieg będzie zwieńczeniem akcji edukacyjnej odbywającej się w Szczecinie, której zadaniem jest uświadomienie społeczeństwu problemów pacjentów cierpiących na zapalne choroby reumatyczne.
Bieg odbędzie się 25 maja w piątek o godzinie 18 na Krakowskich Błoniach. Stałym partnerem w tym wydarzeniu jest portal edukacyjny dla pacjentów „Poruszyć Świat”, a sponsorem firma AbbVie Polska.
- Chcemy poprzez tę akcję podnieść wrażliwość społeczną na problemy reumatologii w Polsce, pokazać, że jest to jedna z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na świecie, której finansowanie przynosi ogromne korzyści obywatelom i ich państwu - mówią prof. Marek Brzosko, prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz dr Marcin Stajszczyk, przewodniczący Komitetu organizacyjnego
VI Biegu "MoveImprove – Ruch Usprawnia”.

Na Krakowskich Błoniach ustawiony zostanie namiot „Poruszyć Świat”, w którym będzie prowadzona akcja edukacyjna. Portal „Poruszyć Świat” dedykowany jest chorym cierpiącym na choroby reumatyczne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, lekarzom reumatologom i pielęgniarkom z oddziałów reumatologicznych.

Zakończeniem akcji będzie VI Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, w ramach którego uczestnicy pokonają dystans 5 km biegu lub 2,5 km marszu z kijami „nordic walking”. Marsz będzie prowadzony przez licencjonowanych instruktorów.

W tym samym czasie Polskie Towarzystwo Reumatologiczne wraz z Wydawnictwem Termedia organizują cykliczną konferencję Kontrowersje i Postępy w Reumatologii, która rozpocznie się 24 a zakończy 26 maja.
- Zapraszamy wszystkich uczestników konferencji do biegu! Jego celem jest pokazanie, że zalecenia zdrowego trybu życia, w tym aktywności fizycznej, jakie na co dzień jako reumatolodzy ordynujemy naszym pacjentom są nam równie bliskie. Dajmy dobry przykład pacjentom, którymi się opiekujemy! To co dla większości z nas, zdrowych i sprawnych osób, jest niewielkim wysiłkiem, dla pacjentów może być trudnym wyzwaniem. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal - zachęcają do udziału w biegu prof. Marek Brzosko, prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz dr Marcin Stajszczyk, przewodniczący Komitetu organizacyjnego VI Biegu "MoveImprove – Ruch Usprawnia”.

W celu sprawnej organizacji biegu rejestracja wszystkich chętnych odbywa się drogą elektroniczną poprzez specjalnie dedykowaną temu wydarzeniu stronę internetową, do której link znajduje się także na stronie konferencji (https://zapisy.sts-timing.pl/331/). W biegu mogą brać udział uczestnicy konferencji oraz osoby im towarzyszące nie będące lekarzami. Organizator zastrzega sobie prawo umożliwienia udziału w wydarzeniu zaproszonym osobom, które nie są uczestnikami kongresu. Brak rejestracji elektronicznej przed biegiem nie wyklucza uczestnictwa, ale organizator w takim przypadku może nie zapewnić koszulki i medalu pamiątkowego. Uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wydarzeniem. Dalsze informacje nt. biegu będzie można uzyskać w trakcie kongresu.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe