Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Reumatologia - najnowsze wydanie czasopisma

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 20.09.2017
 
 
Ukazał się nowy numer czasopisma „Reumatologia”. Jak zwykle czytelnik znajdzie w nim artykuły oryginalne, przeglądowe i opisy przypadków. Będzie mógł m.in. porównać podobieństwa i różnice szkoleń z dziedziny reumatologii w Polsce i Wielkiej Brytanii. To jednak nie wszystko.
Autorami porównania oceniającego jakość szkoleń są: Karina Lazarewicz oraz Hector Chinoy.

W najnowszym numerze opublikowano także interesujący artykuł pt. „Choroby reumatyczne i onkologiczne – wspólne wyzwania” autorstwa prof. Krzysztofa Jeziorskiego. Jak zauważa autor, dynamiczny postęp onkologii a co za tym idzie chirurgii onkologicznej, radioterapii i onkologii klinicznej spowodował pojawienie się nowych specjalizacji na pograniczu dziedzin: kardio-onkologii, neuro-onkologii, dermato-onkologii. Podobnie wygląda kwestia powiązań reumatologii z onkologią. Jak czytamy w artykule, etiologia tych chorób jest podobna a także obserwuje się często indukcję chorób reumatycznych przez leki przeciwnowotworowe a także indukcję chorób onkologicznych spowodowaną lekami przeciwreumatycznymi. Szersze omówienie tego problemu znajdzie czytelnik w najnowszym wydaniu "Reumatologii". To tylko jeden z artykułów, jaki znalazł się w tym numerze.

"Reumatologia" to dwumiesięcznik naukowy adresowany do lekarzy reumatologów, ortopedów i internistów. Publikowane są w nim prace oryginalne (eksperymentalne i badawcze), poglądowe oraz kazuistyczne z zakresu reumatologii i dziedzin pokrewnych.

"Reumatologia" jest organem Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji oraz Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Redaktorem naczelnym "Reumatologii" jest prof. Eugeniusz Kucharz, prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Zachęcamy do prenumeraty!
Więcej informacji na stronie czasopisma.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe