SPECJALIZACJE REUMATOLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sobota z fizjoterapią
 
Działy: Aktualności
Tagi: fizjoterapia
Jutro 9 września pacjenci mogą bezpłatnie skorzystać z porad fizjoterapeutów w całej Polsce. Krajowa Rada Fizjoterapeutów objęła patronatem wydarzenie „Sobota z Fizjoterapią”, które jest formą obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii.
– Przywracamy ludzi do sprawności, często wprost pomagamy im być samodzielnymi. Czasami, szczególnie z najbardziej świadomymi pacjentami, pracujemy zapobiegawczo - mówi prof. Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów. – Warto pamiętać zaznacza, że usługi te mogą być świadczone tylko przez fizjoterapeutę lub pod jego kierunkiem i nadzorem. A od 1 czerwca 2018 tylko przez fizjoterapeutą posiadającego prawo wykonywania zwodu fizjoterapeuty i należącego do Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Zawód fizjoterapeuty został od niedawna uregulowany ustawą, która nakłada na fizjoterapeutów obowiązki tożsame do innych zawodów medycznych oraz wprowadza procedurę potwierdzenia kompetencji zawodowych. Zgodnie z ustawa każdy fizjoterapeuta, który chce wykonywać ten zawód zgodnie z prawem musi do 31 maja 2018 być członkiem Krajowej Izby Fizjoterapeutów i powinien być wpisany do Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów. Dotyczy to około 4000 fizjoterapeutów w całej Polsce.


W najbliższą sobotę otwartych będzie wiele gabinetów fizjoterapeutycznych, w których można skorzystać z darmowej konsultacji. Lista gabinetów oraz zapisy znajdują się na www.dobrapraktykafizjo.pl
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe