Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Studenci medycyny przerwali przerwali wykład prof. Chazana

Źródło: BL, Gazeta Wyborcza
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 21.10.2016
 
 
Studenci medycyny przerwali wykład prof. Bogdana Chazana, który w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim promował naprotechnologię. Obok niego pojawiła się czarna flaga.
- Sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności", które odbywa się w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zorganizował wojewoda Zbigniew Hoffmann wspólnie z Katedrą i Kliniką Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – relacjonuje „Gazeta Wyborcza”.

Przemawiał także prof. Bogdan Chazan, b. szef warszawskiego Szpitala św. Rodziny, który dwa lata temu odmówił kobiecie aborcji, choć miała do tego prawo.

W pewnym momencie konferencja została przerwana przez kobiety z tzw. czarnego protestu, które rozwinęły obok stołu prezydialnego czarną flagę i zaapelowały do zgromadzonych na sali medyków o świadczenie opieki medycznej, a nie kościelnej. Po minucie kobiety zostały wyprowadzone z sali.

- To nie był atak przeciwko prof. Chazanowi. Chcieliśmy tylko pokazać, że jego wykład nie miał charakteru medycznego, a humanistyczny - mówią "Wyborczej" Jakub Psiuk i Nel Kaczmarek, studenci trzeciego roku medycyny.

Przeczytaj także: "Marek Bachański w Centrum Zdrowia Dziecka? Pat trwa".
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe