Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tofacitinib w badaniach III fazy w leczeniu ZZSK
Źródło: Healio/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 10.12.2018
 
 
Firma Pfizer rozpoczęła badania kliniczne III fazy mające na celu ocenę bezpieczeństwa i terapeutycznej aktywności tofacitinibu u dorosłych pacjentów z czynnym zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa , u których reakcja lub nietolerancja na standardowe leczenie NLPZ były niewystarczające.
Chociaż tofacitinib (Xeljanz) został zatwierdzony przez FDA do leczenia dorosłych z reumatoidalnym zapaleniem stawów o umiarkowanym lub ciężkim przebiegu, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i aktywnym łuszczycowym zapaleniem stawów, jego bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (ZZSK).

Opierając się na obiecujących wynikach wcześniejszych 16-tygodniowych badań klinicznych drugiej fazy - w której 80,8% pacjentów z ZZSK, którzy otrzymali tofacitinib w dawce 5 mg dwa razy na dobę, uzyskało odpowiedź ASAS20 można oczekiwać, że w badaniach III fazy wyniki będą równie obiecujące.W badaniach tych uczestniczyć będzie 240 pacjentów w 75 klinicznych osrodkach w Australii, Europie, Ameryce Północnej, Korei Południowej i na Tajwanie.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe