Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Trendy w reumatologii po raz dziesiąty

Autor: Alicja Kostecka |Data: 27.03.2019
 
 
We Wrocławiu rozpoczęła się już dziesiąta edycja konferencji trendy w reumatologii pod naukowym kierownictwem prof. dr hab. Piotra Wilanda z Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Na konferencji uczestnicy będą mogli dowiedzieć się na temat nowości przełomu lat 2018/2019 w reumatologii, w tym m.in. na temat patogenezy i potencjalnych celów terapeutyczne w RZS, postępów w spondyloartropatii zapalnej, ryzyku ewentualnego rozwoju nowotworu podczas leczenia biologicznego RZS, zaleceniach ACR i AAHKS okołooperacyjnego stosowania leków w chorobach reumatycznych w okresie planowej endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego. A także wysłuchać studiów przypadków klinicznych pacjentów z RZS i ŁZS.

Reumatologów z pewnością zainteresuje filozoficzno-etyczny wykład inauguracyjny pt. Pan Cogito rozmyśla o cierpieniu – refleksje o Zbigniewie Herbercie, który wygłosi prof. Piotr Wiland.

Oto link do programu: www.termedia.pl/Konferencja-X-Konferencja-Trendy-w-Reumatologii-Program-szczegolowy,908,7092.html
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe