Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

W Krakowie poznają kontrowersje i postępy w reumatologii

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 23.04.2018
 
 
Najnowsze doniesienia naukowe oraz możliwość spotkania liderów - to niewątpliwie czeka uczestników konferencji Kontrowersje i Postępy w reumatologii. Spotkanie jest forum dyskusji i platformą współpracy interdyscyplinarnej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konferencji jest prof. Marek Brzosko, konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii i prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Konferencja odbędzie się 24-26 maja w Krakowie a jej program powstał przy współpracy: Małopolskiego, Podkarpackiego, Śląskiego i Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
- Mamy nadzieję, że pobyt pod Wawelem będzie wielkim wydarzeniem dla całego środowiska polskich reumatologów. Będzie to okazja do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami naukowymi z dziedziny reumatologii oraz wymiany poglądów i doświadczeń z najwybitniejszymi specjalistami z wielu pokrewnych dziedzin medycyny. Pragniemy, żeby spotkanie przyczyniło się do pogłębiania i nawiązywania współpracy koleżeńskiej – zachęcają do udziału w konferencji jej kierownicy naukowi: prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko, dr hab. n. med. Zbigniew Żuber, prof. nadzw.

Organizatorzy zadbali o interdyscyplinarność programu. Pierwszy dzień konferencji pozwoli uczestnikom na spojrzenie na schorzenia reumatologiczne przez pryzmat innych dziedzin medycznych.
Problem zapalenia skórno-mięśniowego zostanie przedstawiony zarówno z punktu widzenia reumatologa jak i dermatologa. Okulistyczne powikłania chorób reumatycznych u dzieci i dorosłych także zostaną omówione przez okulistę oraz reumatologa. Nie zabraknie także sesji pt.: Zabiegi operacyjne w ZZSK – spojrzenie reumatologa, ortopedy i anestezjologa. Pojawią się także wykłady dotyczące problemów płucnych widzianych okiem pulmonologa i reumatologa.

Prof. Tomasz Grodzicki przedstawi problemy reumatologiczne w geriatrii a dr hab. Jerzy Jakubowicz, prof. nadzw. przybliży zagadnienia onkologiczne w reumatologii. W sesji poświęconej Eozynofilii w chorobach reumatycznych i hematologicznych stanowisko hematologa zaprezentuje prof. Wiesław Jędrzejczak, krajowy konsultant w dziedzinie hematologii a stanowisko reumatologa prof. dr hab. Zbigniew Zdrojewski.
To tylko niektóre zagadnienia poruszone w programie.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie konferencji.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe