SPECJALIZACJE REUMATOLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
W Madrycie rozpoczyna się 18 Kongres EULAR
 
Działy: Aktualności
Dzisiaj w Madrycie , w 70 rocznicę powstania największej organizacji zrzeszającej reumatologów w Europie, rozpoczyna się 18 Kongres EULAR Europejskiej Ligi Antyreumatycznej.
Do stolicy Hiszpanii przyjechało około 14 tysięcy delegatów ze 120 krajów, którzy wezmą udział w 180 sesjach naukowych i wysłuchają kilkaset wykładów. Na kongres nadesłano blisko 5 tysięcy streszczeń.

EULAR to największe europejskie forum wymiany doświadczeń naukowych w zakresie reumatologii, badań klinicznych i wymiany myśli miedzy organizacjami skupiającymi pacjentów z chorobami reumatologicznymi.
Nowatorskie zabiegi obejmujące interleukinę-17, IL-23 i kinazy Janusa (JAK) oraz rosnące znaczenie wczesnego rozpoznania i leczenia znajdą się wśród najważniejszych tematów poruszanych w programie naukowym tegorocznego kongresu.

Ostatnia inicjatywa EULARU pod hasłem „Do not delay, Connect today” ma na celu połączenie głosu trzech plarów w reumatologii: lekarzy, naukowców i pacjentów w celu wczesnego diagnozowania chorób reumatologicznych i efektywnego ich leczenia. W całej Europie około 120 mln ludzi cierpi z powodu chorób reumatologicznych, a wielu nie zostało jeszcze zdiagnozowanych. Celem ostatniej inicjatywy EULAR jest uświadomienie wszystkim zainteresowanym znaczenia wczesnego diagnozowania w chorobach reumatologicznych po to, aby nie dopuścić do spustoszenia w organizmie osób potencjalnie narażonych na ryzyko wystąpienia tych schorzeń.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe