Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zdrowe kości dziesiąty raz
Źródło: AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 07.03.2019
 
 
W Poznaniu rozpoczyna się już po raz dziesiąty konferencja Zdrowe Kości – dwa dni wykładów oraz warsztatów praktycznych poświęconych diagnozowaniu i leczeniu chorób reumatycznych.
Przewodniczącym komitetu naukowego konferencji jest prof. dr hab. Piotr Leszczyński, a patronat nad konferencją objęli m.in.: rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski i Sekcja Chorób Metabolicznych Kości i Osteoporozy Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Lekarze naukowcy i praktycy poruszać będą takie zagadnienia jak: patofizjologiczne mechanizmy regulujące metabolizm witaminy D3, nowe odkrycia w biologii tkanki kostnej i terapii anabolicznej. Spróbują odpowiedzieć na pytania: czy suplementacja wapnia i witaminy D3 ma wpływ na układ sercowo-naczyniowy, jaka jest epidemiologia złamań i ich konsekwencji na zdrowie pacjentów.

W ramach konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny z okazji 25-lecia opublikowania przez WHO raportu na temat diagnostyki i leczenia osteoporozy. Konferencja będzie miała także swój wymiar praktyczny, zaprezentowana zostanie nowa technika badań densytometrycznych metodą fal radiowych tzw. metoda R.E.M.S. a w przeddzień konferencji można będzie uczestniczyć w kursie densytometrycznym metodą DXA.

Na konferencji wybrany i ogłoszony zostanie wykładowca 10 lecia Zdrowych Kości, na którego można było glosować online.

Link do programu: www.termedia.pl/Konferencje?Program&e=906&p=7117
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe