SPECJALIZACJE REUMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zdrowe kości po raz dziewiąty
 
Działy: Aktualności
W Poznaniu w dniach 9-10 marca br. odbyła się dziewiąta konferencja z cyklu „Zdrowe kości”. Konferencja odbywa się pod naukowym przewodnictwem dr hab. Piotra Leszczyńskiego, kierownika Katedry Reumatologii i Rehabilitacji, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W programie konferencji oprócz uwarunkować hormonalnych, metabolicznych, nerkowych i innych zawarto także innowacyjne dawkowanie witaminy D3, najnowsze doniesienia ze zjazdu American Society for Bone and Mineral Research w Denver oraz najnowsze rekomendacje do diagnostyki i leczenia osteoporozy na świecie.

Oprócz dawki merytorycznej najnowszej wiedzy uczestnicy konferencji mogli wziąć udział także w bezpłatnych warsztatach farmakoterapii dożylnej osteoporozy, a także odpłatnie skorzystać z kursu wykonywania i interpretacji badań kostnych metodą DXA (ang. Dual energy X-ray Absorptiometry) i VFA (ang. Vertebral Fracture Assessment), który zakończył się egzaminem testowym oraz wydaniem certyfikatu umiejętności przez Sekcję Chorób Metabolicznych Kości i Osteoporozy Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe