Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

„Zdrowie Polaków” 2021

Źródło: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 25.10.2021
 
 
Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas, to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość. Pod takim hasłem, 25 i 26 października, odbywa się 3. Kongres „Zdrowie Polaków” 2021.
Debaty ekspertów, panele i wykłady będzie można oglądać na stronie www.kongres-zdrowiepolakow.pl oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/WorldHearingCenter.

Tegoroczny kongres – który odbywa się w Kajetanach w formie hybrydowej – to największe
interdyscyplinarne przedsięwzięcie w tym roku, merytorycznie odnoszące się do najważniejszych problemów ochrony zdrowia i osiągnięć polskiej medycyny. W ramach kongresu odbędzie się 8 debat, kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i wykładów ekspertów z różnych dziedzin medycyny, ochrony zdrowia, a także ekonomii, gospodarki i mediów.

Pandemia COVID-19 i jej długofalowe skutki, nie tylko medyczne, to niejedyny temat, jaki zostanie poruszony podczas tegorocznej edycji kongresu. Zaproszeni do wystąpień eksperci z różnych dziedzin nauki i medycyny pokażą, jak nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do medycyny, zmieniając ją na lepsze. Zadamy też pytanie, czy sztuczna inteligencja może sprostać oczekiwaniom naukowców w zakresie diagnostyki?

Eksperci spróbują także odpowiedzieć na pytanie, z jakimi problemami psychicznymi zmagamy się obecnie niemal wszyscy, a także dowiodą, że kolejną pandemią współczesnego świata jest już otyłość – jedna z najgroźniejszych chorób, która może generować ponad 200 powikłań zdrowotnych: m.in. cukrzycę typu drugiego, nadciśnienie tętnicze, zawał mięśnia sercowego.

Podczas kongresu będzie także mowa o działaniach władz ustawodawczych, wykonawczych i samorządowych na rzecz zdrowia Polaków, nauczaniu przed- i podyplomowym, roli i miejscu instytutów resortu zdrowia w szeroko rozumianej ochronie zdrowia.

Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie www.kongres-zdrowiepolakow.pl.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.