Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Analitycy i praktycy zapraszają na VI Kongres Wizja Zdrowia oraz XVI Hospital and Healthcare Management

Autor: Iwona Konarska |Data: 20.09.2022
 
 
Równolegle w salach symbolicznie nazwanych Medycyna i Zdrowie formułowane będą plany oraz omawiane możliwości. Medycyna to kilkanaście spotkań dyskusyjnych, wśród których uwagę zwraca „Panel zakaźników”, debata o autoimmunologicznych chorobach skóry (ze znaczącym podtytułem „Pacjent w centrum uwagi”) i debata „Lepiej zapobiegać, niż leczyć cukrzycę – a jeżeli leczyć, to innowacyjnie”.
Zdecydowanie patrzymy w przyszłość. Powoli pandemia staje się problemem, z którym trzeba było się uporać – zarówno od strony medycznej, jak i organizacji systemu ochrony zdrowia – ale dzisiaj planujemy konkretne wydarzenia i przedstawienie wizji. Pandemiczne straty zostały w miarę oszacowane. Teraz czas na inwestycje.

Taka filozofia towarzyszyć będzie zorganizowanym po raz 6. oraz 16. połączonym konferencjom Kongres Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz Hospital & Healthcare Management, które odbędą się stacjonarnie 11 i 12 października 2022 r.

W dyskusji wezmą udział eksperci, którzy na co dzień analizują rzeczywistość w ochronie zdrowia, a także praktycy, którzy wdrażają zmiany. Zaproszenia przyjęli m.in. przedstawiciele administracji publicznej, polskiej nauki, dyrektorzy szpitali, menedżerowie firm farmaceutycznych. Sesję inauguracyjną Kongresu Wizja Zdrowia poprowadzi prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z ekspertami PAN.

Nie zabraknie również paneli dotyczących ustawy o jakości leczenia czy nowych zawodów medycznych, współorganizowanych przez prof. Jarosława J. Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali.

Ogromne nadzieje i zaciekawienie budzi Ranking Inicjatyw Reformatorskich „Zdrowy Pomysł”. Jest to autorski pomysł wydawnictwa Termedia. W trakcie konferencji przedstawimy pierwsze opracowania, które kompleksowo opisują usprawnienia konieczne w niektórych procesach diagnostyki i leczenia, a także szykują medycynę na czas wojny, bo tylko wtedy mamy szansę na pokój.

Ważną częścią dwóch dni kongresu będą panele poświęcone polityce lekowej, procedurze refundacyjnej oraz wizji zdrowia w szczególnych obszarach, takich jak np. choroby płuc, neurologia, onkologia, choroby cywilizacyjne.

Przed nami – coraz bliżej – szczególna okazja dyskusji klinicystów, przedstawicieli administracji publicznej, pacjentów skupionych wokół rozwiązań i pomysłów na poprawę funkcjonowania polskiego systemu opieki zdrowotnej.

Zapraszamy!
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.