Wyślij
Udostępnij:
 
 

Atopowe zapalenie skóry - czy izolowana jednostka chorobowa. Webinar

Autor: Jacek Rubinstein |Data: 07.05.2021
 
 
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą dermatozą o złożonej patogenezie, na którą składa się wiele czynników, takich jak zaburzenia genetyczne, immunologiczne, defekt bariery naskórkowej oraz zakłócenie równowagi mikrobiologicznej skóry. Chorobie towarzyszy uporczywy świąd i może się ona utrzymywać przez całe życie. AZS będzie tematem webinaru 10 czerwca 2021 r.
„Atopowe zapalenie skóry – czy izolowana jednostka chorobowa?”


Kierownictwo naukowe

dr hab. n. med. Katarzyna Plata-Nazar, pediatra, alergolog, gastroenterolog dziecięcy, pracownik naukowo-dydaktyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. W swoim dorobku ma wiele opublikowanych prac z dziedziny pediatrii.

dr hab. n. med. Magdalena Trzeciak prof. uczelni, alergolog, dermatolog-wenerolog, pracownik naukowo- dydaktyczny Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, współautorka polskich i międzynarodowych konsensusów terapeutycznych z zakresu atopowego zapalenia skóry, autorka rozdziałów w książkach i licznych publikacji w dziedzinie dermatologii i alergologii.


W programie:


Atopowe zapalenie skóry – co wiemy na dziś?
Atopowe zapalenie skóry a alergia pokarmowa.
Atopowe zapalenie skóry a inne choroby nieatopowe.


W podsumowaniu spotkania zapraszamy do dyskusji.Zarejestruj się już dzisiaj, aby otrzymać link do transmisji i przypomnienie >>>>>>>

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.