Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dr hab. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska zaprasza do udziału w Warsztatach Dobrej Praktyki Leczenia Ran

Beata Mrozikiewicz-Rakowska zachęca do udziału w Warsztatach Dobrej Praktyki Leczenia Ran

Autor: |Data: 06.02.2020
 
 
- Z przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa na cykl Warsztatów Dobrej Praktyki Leczenia Ran organizowanych przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran, których celem jest przekazanie praktycznych umiejętności związanych z diagnostyką i leczeniem ran przewlekłych. Rozpoczynamy spotkaniem organizowanym 22 lutego 2020 r. w Warszawie, by kontynuować cykl do końca czerwca spotkaniami w Rzeszowie, Bydgoszczy, Białymstoku, Poznaniu i Gdańsku - mówi dr hab. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.
Zaproszenie dr hab. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran:
- Przybywa chorych z przewlekłymi ranami, takimi jak odleżyna, zespół stopy cukrzycowej i owrzodzenie podudzia. Coraz częściej rany to problem osób z chorobami nowotworowymi, chorobami autoimmunologicznymi i dermatozami o różnej etiologii. Każdy z nas w swojej praktyce zawodowej spotkał pacjenta z trudno gojącą się raną, wie ile pracy i zaangażowania musiał włożyć w proces leczenia tego chorego, dla uniknięcia niepotrzebnej amputacji lub wręcz ratowania jego życia.

Z przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa na cykl Warsztatów Dobrej Praktyki Leczenia Ran organizowanych przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran, których celem jest przekazanie praktycznych umiejętności związanych z diagnostyką i leczeniem ran przewlekłych. Rozpoczynamy spotkaniem organizowanym 22 lutego 2020 r. w Warszawie, by kontynuować cykl do końca czerwca spotkaniami w Rzeszowie, Bydgoszczy, Białymstoku, Poznaniu i Gdańsku.

Gwarantujemy możliwość bezpośredniego spotkania z najwybitniejszymi przedstawicielami świata medycznego, zajmującymi się ranami przewlekłymi w naszym kraju. Warsztaty dedykujemy wszystkim, którzy chcą pogłębić wiedzę w tym zakresie, jak i do tych, którzy pragną rozpocząć pracę w tym obszarze. Zachęcamy do udziału w spotkaniach wszystkich, niezależnie od miejsc pracy, którym jest poradnia, oddział, czy praktyka pielęgniarska lub lekarska. Naszym wspólnym celem jest dbałość o dobrą jakość leczenie ran w Polsce.

Podczas warsztatów będą mogli Państwo zapoznać się zarówno z najnowszymi metodami diagnozowania i leczenia pacjentów z ranami przewlekłymi, ale także z najnowszymi środkami służącymi do skracania czasu ich gojenia, takimi jak coraz nowocześniejsze urządzenia do terapii podciśnieniowej, aktywne opatrunki czy systemy do odciążania ran.

Udział w jednym spotkaniu z cyklu warsztatów automatycznie jest podstawą do kontynuacji udziału w coraz bardziej zaawansowanych merytorycznie warsztatach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran, w tym w kolejnych odbywających się podczas Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, od 3 do 5 września 2020 r. w Gdańsku.

Co wyróżnia nasze Warsztaty Dobrej Praktyki Leczenia Ran organizowane przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran? Otóż odchodzimy od tradycyjnej formuły wykładowej na rzecz praktycznych umiejętności realizowanych podczas warsztatów. Aby posiąść te umiejętności będzie można, a nawet trzeba będzie dotknąć modelu każdej z ran, sprawdzić jak chłonie wysięk nowy opatrunek, wreszcie założyć aparat do terapii podciśnieniowej. Będzie można także zastosować kompresjoterapię. Poprzez liczne quizy i testy będzie można w łatwy i przyjemny sposób przygotować się do prawdziwego egzaminu, który trzeba będzie zdać przy łóżku chorego. Nie zabraknie także chwili odprężenia dla nas samych - to zapewnia nam nasi rehabilitanci, bez których nie można mówić o satysfakcjonującym dla chorego procesie leczenia ran przewlekłych.

Do udziału w Warsztatach Dobrej Praktyki Leczenia Ran zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu leczenie ran w Polsce, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, chirurgów, pielęgniarki oraz specjalistów z innych dziedzin po dawkę nowej wiedzy i doskonalenia umiejętności praktycznych.

Na warsztaty można zarejestrować się na stronie: https://www.termedia.pl/Konferencje/r?e=1209&l=1.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe