Wyślij
Udostępnij:
 
 
4. edycja Forum e-Zdrowia odbędzie się 19 – 20 września w Sopocie

Cyfrowa transformacja i globalizacja w obszarze zdrowia

Źródło: Star PR
Autor: Wojciech Jankowski |Data: 27.06.2019
 
 

Cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce to tematy czwartej edycji międzynarodowej konferencji Forum e-Zdrowia. Konferencja organizowana przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych (PTPZ) odbędzie się 19 – 20 września w Sopocie. W roli prelegentów i panelistów wystąpi ponad stu ekspertów z Polski i z zagranicy, reprezentujących stronę rządową i samorządową, sektory medyczny i IT oraz środowiska pacjentów.

Cyfrowa transformacja w wielu krajach przynosi rozliczne korzyści pacjentom, profesjonalistom medycznym oraz systemowi zdrowia. W obecnym czasie uniwersalne potrzeby pacjentów adresowane są w coraz większym zakresie z wykorzystaniem globalnych technologii (komunikacja, urządzenia, AI, dane, itd.). W tym roku podejmiemy wątek, wynikającej z cyfrowej transformacji, globalizacji w obszarze zdrowia. Uczestnicy Forum e-Zdrowia zastanawiać się będą, czy i w jakim stopniu jesteśmy na ten proces przygotowani, rozważymy korzyści i zagrożenia oraz spróbujemy wskazać szanse wynikające z nadchodzącej globalizacji.

Na konferencji nie zabraknie bieżących tematów z obszaru e-zdrowia w Polsce, jak e-zwolnienie, e-recepta, czy internetowe konto pacjenta (IKP). Tematem dyskusji będzie też jak co roku strategia e-zdrowia dla Polski, kluczowe krajowe i regionalne działania w obszarze e-zdrowia, oczekiwania pacjentów i świadczeniodawców, sztuczna inteligencja m-zdrowie i telemedycyna, czy kwestie wykorzystywania i ochrony danych medycznych. Swoje rozwiązania będą prezentowali przedstawiciele branży IT. Po raz pierwszy w ramach Forum e-Zdrowia odbędzie się hackathon, gdzie zadania dla uczestników przygotuje wiodące instytucje z obszaru zdrowia.

Forum e-Zdrowia to najważniejsze w Polsce wydarzenie dotyczące cyfrowej transformacji w obszarze zdrowia. Spotkanie i dyskusja z globalnymi liderami w obszarze e-zdrowia, m.in. Integrating the Healthcare Enterprise (IHE) Europe i Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS) służą wymianie światowych doświadczeń i dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz znalezieniu optymalnych rozwiązań do zarekomendowania i wprowadzenia w Polsce.Więcej informacji na stronie: www.forumezdrowia.pl
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe