Wyślij
Udostępnij:
 
 

Grupa American Heart of Poland wznawia przyjęcia planowe

Źródło: mat. pras.
Autor: Aleksandra Lang |Data: 28.05.2020
 
 
Zarząd AHP podjął decyzję o wznowieniu przyjęć planowych w oddziałach szpitalnych, poradniach i pracowniach diagnostyki obrazowej. Wyjątkiem są placówki Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu, które zostały oddelegowane do walki z koronawirusem i do odwołania funkcjonują jako oddziały kardiologiczne o profilu zakaźnym.
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, Grupa American Heart of Poland w marcu ograniczyła udzielanie świadczeń planowych we wszystkich oddziałach. Jednak przez cały okres pandemii nieprzerwanie realizowano przyjęcia w stanach nagłych i pilnych przyspieszonych, ponadto zadbano o dostępność telekonsultacji w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, porad recepturowych i usług zdalnej opieki kardiologicznej.

- Podjęliśmy decyzję o stopniowym wznawianiu przyjęć pacjentów w trybie planowym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z wyłączeniem ośrodków w Tychach, Kędzierzynie-Koźlu i Zgierzu, oddelegowanych do leczenia pacjentów z podejrzeniem zakażenia bądź chorych na COVID-19. Nasze placówki są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, personel medyczny jest przeszkolony i wie, jak uchronić się przed ewentualnym zakażeniem, a także jak postępować z osobą zainfekowaną koronawirusem - komentuje Bartosz Sadowski, prezes zarządu American Heart of Poland.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem wewnętrznym, wszyscy pacjenci przyjmowani na teren oddziałów szpitalnych i poradni będą musieli przejść odpowiednią weryfikację poprzez ankietę triażową. Rejestracja będzie odbywać się zdalnie, a pacjenci będą umawiani indywidualnie, w odstępach 30 minutowych. W przypadku przyjęć na teren szpitala bezpośrednio przed przyjęciem pacjenta zostaną przeprowadzone badania wstępne: pomiar temperatury, saturacji, ciśnienia krwi, kontrola oddechu. Ostateczną decyzję o przyjęciu na oddział będzie podejmował lekarz po przeprowadzeniu ankiety kwalifikacji, w której oceni pacjenta pod kątem objawów klinicznych zakażenia. We wszystkich wymagających tego przypadkach będzie wykonana również diagnostyka zakażenia SARS-CoV-2. Pomieszczenia, w których będą odbywać się przyjęcia pacjentów zostaną poddane każdorazowo procesowi dezynfekcji.

- Zadbaliśmy o wdrożenie niezbędnych zasad bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko infekcji wirusowej na naszych oddziałach podczas przyjęć planowych. Każdy potencjalny pacjent oprócz weryfikacji ankietowej i badań będzie obowiązkowo poddany szybkim testom przesiewowym wykrywającym przeciwciała przeciw SARS-CoV-2 klasy IgM i IgG, a także testom w kierunku grypy. W uzasadnionych przypadkach będziemy również przeprowadzać diagnostykę PCR. Wszyscy pacjenci zarówno w poradniach, jak i na oddziałach szpitalnych zobowiązani są do cały czas do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk – komentuje Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny, członek zarządu American Heart of Poland.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe