Wyślij
Udostępnij:
 
 

Książka "Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1" już w sprzedaży!

Źródło: KG
Autor: Karolina Gawarzewska |Data: 27.03.2020
 
 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wyczekiwana książka „Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1” pod red. Iwony Filipczak-Bryniarskiej jest już dostępna w księgarni medycznej Wydawnictwa Termedia. Publikacja jest obowiązkową lekturą, stanowiącą uzupełnienie monografii „Medycyna Paliatywna”.
Ten nowatorski podręcznik powstał z myślą o lekarzach specjalistach medycyny paliatywnej, osobach w trakcie specjalizacji oraz lekarzach innych specjalności medycznych, którzy każdego dnia skupiają się na leczeniu pacjentów, zmagających się z nowotworami złośliwymi.

Książka „Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1” zawiera teoretyczne oraz praktyczne informacje na temat bólu, objawów somatycznych i psychicznych, często towarzyszących zaawansowanemu stadium choroby nowotworowej. Czytelnik odnajdzie w niej również wskazówki, dotyczące współpracy z rodziną, która nie może pogodzić się z ciężką chorobą bliskiej osoby i obawia się jej śmierci.

Przypadki kliniczne omawiane w niniejszej publikacji przedstawiają dylematy towarzyszące codziennej pracy specjalistów. Każdy rozdział zakończono podsumowaniem oraz pytaniami testowymi wielokrotnego wyboru. Zawartość podręcznika została zaplanowana z myślą o Czytelniku, któremu zależy na poszerzeniu oraz ugruntowaniu praktycznej wiedzy i umiejętności klinicznych na temat poruszanych zagadnień.

Warto dodać, iż publikacja jest uzupełnieniem monografii pod tytułem „Medycyna paliatywna” pod redakcją Aleksandry Ciałkowskiej-Rysz oraz Tomasza Dzierżanowskiego. Poszczególne tomy zawierają aspekty praktyczne, formy ćwiczeniowe oraz tematy stanowiące odrębne opracowania monograficzne.

Więcej informacji o książce: https://www.termedia.pl/Ksiazka/-280

Zachęcamy do polubienia profilu „Książki Medyczne” na Facebooku: https://www.facebook.com/medyczneksiazki/
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe