Wyślij
Udostępnij:
 
 
Lit. Niezwykły lek w psychiatrii

Lit. Niezwykły lek w psychiatrii - zapowiedź

Autor: Wojciech Jankowski |Data: 18.10.2019
 
 
Już wkrótce ukaże się monografia Profesora Janusza Rybakowskiego pt. "Lit. Niezwykły lek w psychiatrii" przedstawiająca różne oblicza tego pierwiastka, który ma zdumiewające własności psychotropowe. Publikacja porządkuje wiedzę na temat chorób afektywnych i ich leczenia oraz odnosi się do historii i współczesności stosowania litu w tych chorobach.
Omawiana jest skuteczność litu w leczeniu i profilaktyce nawrotów chorób afektywnych, objawy niepożądane i postępowanie w przypadku ich wystąpienia, interakcje farmakokinetyczne i farmakodynamiczne oraz biochemiczne mechanizmy działania litu. Wyodrębniono również rozdziały poświęcone stosowaniu litu w ciąży i okresie poporodowym, zapobieganiu samobójstwom, a także działaniu litu przeciwwirusowemu i immunomodulacyjnemu oraz neuroprotekcyjnemu i "przeciwotępiennemu". Dzieło powstało z perspektywy obejmującego niemal pół wieku doświadczenia klinicznego i badawczego Autora dotyczącego litu.

Dla psychiatrów, książka stanowi praktyczny przewodnik leczenia litem. Może to spowodować, że większa liczba pacjentów z chorobami afektywnymi stanie się beneficjentami terapeutycznego stosowania tego niezwykłego pierwiastka.Już wkrótce książka dostępna będzie w sprzedaży pod adresem: www.termedia.pl/Ksiazka/-279.

Prof. Janusz Rybakowski, konsultant wojewódzki do spraw psychiatrii w Wielkopolsce, jest zwycięzcą rankingu "Najbardziej wpływowy polski psychiatra".

Poznaj ranking: "Najbardziej wpływowy polski psychiatra to...".
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe