Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

NIL wygrała w II instancji z firmą szkolącą kosmetologów

Źródło: NIL
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 28.05.2021
 
 
Sąd Apelacyjny oddalił apelację firmy prowadzącej szkolenia dla kosmetologów od korzystnego dla samorządu lekarskiego wyroku z 29 września 2020 roku.
Jak pamiętamy, samorząd lekarski pozwał firmę, która zamieściła na swojej stronie internetowej informację sugerującą rzekomą weryfikację szkoleń dla kosmetologów przez izby lekarskie o treści: „Uprawniania prowadzonego Ośrodka do szkoleń Kosmetologów pozytywnie zweryfikowane przez Izbę Lekarską!” „(…) jest wiodącym ośrodkiem (…) jedynym pozytywnie zweryfikowanym do takich szkoleń przez Izbę Lekarską”.

W ocenie samorządu lekarskiego takie działanie firmy stanowiło naruszenie jego dóbr osobistych jako instytucji zobowiązanej do sprawowania pieczy nad należytym wykonywaniem zawodu przez lekarzy i lekarzy dentystów, z czym zgodził się Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z 29 września 2020 r. (II C 489/19), a teraz również Sąd Apelacyjny w wyroku (V ACa 5/21) - w całości podzielił stanowisko samorządu lekarskiego.

Zgodnie z wyrokiem firma ma 7 dni na usunięcie wpisu naruszającego dobra osobiste samorządu lekarskiego ze swojej strony internetowej.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.