Wyślij
Udostępnij:
 
 

Najchętniej czytane książki medyczne w dobie COVID-19

Autor: Karolina Gawarzewska |Data: 12.05.2020
 
 
- Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego - M. Pruszkowska. Publikacje naukowe rozwijają, dostarczają wiedzę i pobudzają wyobraźnię. Specjaliści sięgają po nie po to, by rozwijać zainteresowania, czy kwalifikacje zawodowe. Jakie książki medyczne budzą największe zainteresowanie w ostatnim czasie? Zapraszamy do sprawdzenia najpopularniejszych publikacji i skorzystania z rabatu -25% na wszystkie książki i ebooki.
Rekomendujemy publikacje, w których eksperci przedstawiają najpotrzebniejszą wiedzę oraz najtrudniejsze przypadki medyczne.

Zobacz, jakie książki medyczne budziły największe zainteresowanie w czasie pandemii COVID-19?

Choroby tarczycy u mężczyzn pod red. Marka Ruchały. Autorzy prezentowanej monografii podjęli próbę przełamania stereotypu, że choroby tarczycy to domena wyłącznie kobiet. Omawiając poszczególne jednostki chorobowe, podkreślają różnice w ich symptomatologii oraz przebiegu i jednocześnie dowodzą, że płeć często bywa niekorzystnym czynnikiem prognostycznym. Książka jest pierwszym profesjonalnym opracowaniem poświęconym schorzeniom tarczycy u mężczyzn.

Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej tom I pod redakcją Iwony Filipczak-Bryniarskiej. Jest to nowatorski podręcznik na polskim rynku wydawniczym, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska, gdzie posłużono się formułą pytań i odpowiedzi, co pomaga zrozumieć omawiane zagadnienia. Uwzględniono w nim teoretyczne oraz praktyczne informacje na temat bólu, objawów somatycznych i psychicznych, często towarzyszących zaawansowanemu stadium choroby nowotworowej. Odniesiono się także do zagadnień współpracy z rodziną niepogodzoną z odchodzeniem bliskiej osoby.

Podróże w cieniu Eskulapa autorstwa prof. Piotra Wilanda - autor zabiera nas w tej publikacji na rzadko uczęszczane szlaki znanych lekarzy podróżników, poetów, pisarzy i laureatów Nagrody Nobla. Warto zapoznać się z książką by dowiedzieć się np.: co odczuwał Herbert gdy pierwszy raz ujrzał ziemię grecką, a także w jaki sposób utrzymywał swoją kondycję zdrowotną Mahatma Gandhi. Przeczytamy w niej również wiele ciekawostek: o skutkach półrocznego poszczenia przez chrześcijan w Etiopii czy o mocy kavy wypijanej na Fidżi.

Farmakoterapia chorób serca w podstawowej opiece zdrowotnej pod redakcją prof. nadzw. Rafała Dąbrowskiego i prof. Hanny Szwed. - Lepiej zapobiegać, niż leczyć - ta zasada przyświecała autorom przy tworzeniu monografii, którzy wierzą, że książka będzie drogowskazem dla lekarzy w bardzo ważnej dziedzinie, jaką jest podstawowa opieka zdrowotna. Rozdziały w książce zostały ułożone w kolejności odpowiadającej historii naturalnej chorób sercowo-naczyniowych – od profilaktyki pierwotnej, poprzez konkretne schorzenia: m.in. nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu czy niewydolność serca, aż do profilaktyki wtórnej zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Alergologia Kompendium wyd. II pod red. Rafała Pawliczaka. Wydanie uzupełnione o 9 całkowicie nowych rozdziałów dotyczących m.in.: epidemiologii chorób alergicznych, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, alergii zawodowych, praktycznej spirometrii, antybiotykoterapii w alergologii i pulmunologii.

Diuretyki – leki interdyscyplinarne pod redakcją Anny Adamskiej-Wełnickiej, Marcina Wełnickiego, Stanisława Niemczyka, Artura Mamcarza. Nefrolodzy, kardiolodzy, kardiochirurdzy i anestezjolodzy podsumowali dotychczasowy stan wiedzy. Przede wszystkim dokładnie zdefiniowano zespół sercowo-nerkowy jako współistnienie choroby serca i nerek w sytuacji, gdy ostra lub przewlekła dysfunkcja jednego narządu prowadzi do ostrej lub przewlekłej dysfunkcji drugiego, oraz wyodrębniono pięć różnych jego typów z uwzględnieniem chronologii i dynamiki pojawiających się nieprawidłowości.

W dobie pandemii specjaliści mają więcej czasu na edukację, a przy tym na czytanie książek. Ponieważ dołączyliśmy do akcji #zostanwdomu i wspieramy rozwój lekarzy, zachęcamy do skorzystania z rabatu -25% na wszystkie książki i ebooki dostępne na www.ksiazkimedyczne.com.pl

Zachęcamy do polubienia profilu „Książek Medycznych” na Facebooku: https://www.facebook.com/medyczneksiazki/
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe