Nawigator Pacjenta

Udostępnij:
Nowa platforma informacyjno-edukacyjna ułatwia zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz praw pacjenta. Zawiera także porady dotyczące profilaktyki. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki czemu szybko można znaleźć potrzebne informacje.
Impulsem do powstania strony nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl była publikacja „Nawigator pacjenta”, która powstała przy współpracy Rzecznika Praw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej. Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, a strona internetowa ma jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim treści.

Informacje zamieszczone w serwisie pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim pacjent będzie bardziej świadomy swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Stanie się tym samym aktywniejszym uczestnikiem procesu leczenia.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, co ułatwia szybkie dotarcie do interesującego zagadnienia. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Pacjent z łatwością znajdzie tam interesujący obszar bądź rozwiązanie problemu, z którym zdarzyło mu się zmierzyć. Wyszukiwarka pozwoli jeszcze precyzyjniej dotrzeć do poszukiwanej informacji.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.