Wyślij
Udostępnij:
 
 
Polecamy książkę: Nietrzymanie moczu u kobiet i mężczyzn
 
Działy: Polecamy
Najnowsze rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia nietrzymania moczu - polecamy podręcznik pod redakcją Tomasza Gołąbka i Piotra Chłosty.
Określenie „nietrzymanie moczu” odnosi się do objawu bezwiednego wycieku moczu obserwowanego przez pacjenta lub jego opiekuna. Nietrzymanie moczu można klasyfikować w zależności od jego charakterystyki lub okoliczności towarzyszących epizodom wycieku moczu. Może ono być objawem odosobnionym lub towarzyszyć innym objawom z dolnego odcinka dróg moczowych.

Podstawowe znaczenie w procesie diagnozowania i leczenia chorego ma stosowanie obowiązującej, jednolitej terminologii dotyczącej czynności i zaburzeń dolnego odcinka dróg moczowych. Dużą pomocą w tym zakresie będzie książka pt. „Nietrzymanie moczu u kobiet i mężczyzn” pod redakcją Tomasza Gołąbka i Piotra Chłosty, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Termedia.

Podręcznik zawiera najnowsze rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia nietrzymania moczu. Książka omawia takie zagadnienia jak: definicje objawów i oznak zaburzeń dolnego odcinka dróg moczowych, budowa i czynność dolnych dróg moczowych, epidemiologia nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie zachowawcze i farmakologiczne, neuromodulacja nerwów krzyżowych, leczenie chirurgiczne, przetoki pęcherzowo-jelitowe.

Książkę można kupić TUTAJ
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe