Pułapki, których nie widać

Udostępnij:
Neurologia, gastroenterologia, pulmonologia i farmakoterapia to wiodące dziedziny sesji zaplanowanych podczas drugiego dnia IX Ogólnopolskiej Konferencji Pułapki Codziennej Praktyki Lekarskiej.
Wykłady w drugiej części wydarzenia rozpoczną się od pułapek, jakie czyhają w głowach pacjentów. Eksperci przeanalizują przyczyny i możliwe powody występowania zawrotów i szumów w głowie, zwrócą też uwagę na niebezpieczeństwa przy diagnozowaniu migren, które bardzo łatwo można pomylić z innymi groźnymi schorzeniami. Ożywione dyskusje powinien wywołać również wykład poświęcony atakom padaczki.

Ciekawych tematów z pewnością dostarczy także sesja gastroenterologiczna. Biegunka czy nawracające bóle brzucha to bardzo często występujące objawy, co sprawia, że o pomyłkę w diagnostyce nie jest trudno. Jak zatem rozpoznać właściwie jednostkę chorobową, co zrobić, by ryzyko błędu było jak najmniejsze? Poszukujący odpowiedzi na te pytania absolutnie nie mogą przegapić tej części konferencji.

Podczas sesji pulmonologicznej będzie mowa między innymi o problemach związanych z niemijającą infekcją oraz uporczywym kaszlem. Przyczyną wielu dolegliwości oddechowych jest alergia – jak wielu oraz co możemy z tym zrobić – o tym w kolejnym wykładzie sesji. W trakcie ostatniej części konferencji wykładowcy poruszą natomiast kwestie farmakoterapii wielokrotnie skojarzonej, w tym stosowania leków przeciwkrzepliwych i antybiotyków.

Pułapki Codziennej Praktyki Lekarskiej powracają w tym roku do formuły stacjonarnej – dzięki temu przy okazji prelekcji będzie można osobiście porozmawiać z wybitnymi ekspertami z wielu dziedzin medycyny. Konferencja pod przewodnictwem kierownika naukowego prof. dr. hab. n. med. Leszka Czupryniaka odbędzie się w Poznaniu 16 i 17 września. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu i do rejestracji!

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.