Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Włącz się w pomoc

Autor: Monika Stelmach |Data: 10.03.2022
 
 
Fundacje uruchomiły zbiórki pieniędzy, których celem jest wsparcie ofiar wojny w Ukrainie. Oferują różne formy pomocy: medyczną, humanitarną i finansową. Ważna jest każda kwota i każde działanie na rzecz mieszkańców kraju objętego wojną.
Adresy organizacji, które wspierają obywateli objętej wojną Ukrainy. Pomóc można, wpłacając pieniądze albo udzielając innych form wsparcia.
Polska Misja Medyczna – organizacja zapewniająca pomoc medyczną. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Lekarze dla Ukrainy – na stronie internetowej lekarze mogą zgłosić gotowość do pomocy, a uchodźcy wyszukać odpowiedniego specjalistę i umówić darmową wizytę. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Na pomoc ukraińskim wcześniakom – pieniądze zostaną przekazane na funkcjonowanie oddziałów neonatologicznych i pediatrycznych w Ukrainie. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej – pomoc humanitarna, ewakuacja ludności i wsparcie psychologiczna dla dzieci. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Fundacja Ocalenie – pomoc uchodźcom w kraju i na granicy. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Polska Akcja Humanitarna – zapewnia opiekę medyczną oraz humanitarną. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Solidarni z Ukrainą – polska zbiórka prowadzona na platformie Pomagam.pl. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
PAH prowadzi też zbiórkę na platformie Siepomaga. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Fundacja Otwarty Dialog gromadzi fundusze na pomoc humanitarną. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Fundacja HumanDoc organizuje zbiórkę na ewakuację dzieci i osób starszych z atakowanych terenów. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.

Inne formy wsparcia:
Pomoc dla Ukrainy – grupa na Facebooku, która łączy osoby szukające i mogące udzielić różnych form wsparcia. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
Pomoc dla zwierząt w Ukrainie – grupa na Facebooku, która zajmuje się wsparciem dla rodzin ze zwierzętami oraz pomocy zwierzętom. Kliknij, jeśli chcesz pomóc.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.